banner39

Müzakereyi durdurma planı yok

Alman Hıristiyan Demokrat Elmar Brok, Almanya'nın Türkiye ile müzakereleri durdurma planı yok ama...

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Müzakereyi durdurma planı yok

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Alman Hıristiyan Demokrat Elmar Brok, ABHaber'e "Almanya'nın Türkiye -AB müzakere sürecini 'durdurma planı' yok" dedi ve Türkiye'nin ek protokoldekisorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini ekledi.

ABHaber'in "Chirac-Merkel arasında 5 Aralık'ta yapılacak görüşmede Türkiye konusunda daha sert bir tavır takınılması için harekete geçecekleri söyleniyor. Almanya'nın gerçekten müzakere sürecini durdurmak için yeni planlarımı var?" sorusunu Brok şöyle cevapladı:

''Merkel-Chirac arasında yapılacak görüşme Türkiye'ye endeksli bir görüşme değil. Ancak Almanya'nın müzakere sürecini engelleyecek bir politika izlediğini sanmıyorum. Almanya'nın Türkiye ile müzakereleri durdurmayı öngören bir planı da yok. Müzakere süreci öngörüldüğü gibi devam ediyor.''

AB'de Kıbrıs konusunda yaşanan tıkanıklığı aşma konusunda çalışmalar olduğuna dikkati çeken Brok,''Türkiye ilk önce Ek Protokol'den kaynaklanan sorumluluğunu yerine getirsin bir sonraki aşamaya daha sonra bakarız'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?