banner39

Naim Süleymanoğlu 24 yıl sonra itiraf etti

Naim Süleymanoğlu, 1985'te Türkiye'ye getirilmesi için Bulgarlara 1 milyon 250 bin dolar ödendiğini açıkladı

Arşiv 14.12.2009, 08:12 14.12.2009, 08:12
Naim Süleymanoğlu 24 yıl sonra itiraf etti


Eski Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu, Halter Federasyonu Asbaşkanı Naim Süleymanoğlu, 1985 yılında Bulgaristan'dan Türkiye'ye getirilişi sırasında Bulgaristan'a para verildiğini, ancak kendisine para verilmediğini, bunun için toplam ne kadar para harcandığını bilmediğini söyledi.

Büyükler Ferdi ve Masterler Türkiye Halter Şampiyonası için Alanya'da bulunan Naim Süleymanoğlu, eski maliye bakanlarından Ekrem Pakdemirli'nin, geçtiğimiz günlerde yayınlanan kitabında yer alan ''Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye'ye getirilmesi sırasında 7 milyon dolar harcandığı'' yolundaki iddiasını değerlendiren Süleymanoğlu, şöyle konuştu: ''Zaten Türkiye'ye gelmiştim. Benim bildiğim, yarışmalara katılmam için, Bulgarlar yetiştirme parası istediler. Onun için 1 milyon 250 bin dolar verildi. Ama ailemin getirilebilmesi için ayrıca para verildiyse bilmiyorum. Çünkü ailem de geldi. Eğer orada bir para verildiyse bunu bilmiyorum. Bana para verilmedi.''

ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN ÖDENDİ

Eski halterci Halil Mutlu da, Naim Süleymanoğlu'nun Türkiye'ye gelişi sırasında ne kadar para harcandığını tam olarak bilemediğini dile getirdi. Türk hükümetinin, örtülü ödenekten Bulgar hükümetine 1 milyon 150 bin dolar ödediğini bildiğini anlatan Mutlu, ''Naim Süleymanoğlu da kaçarak geldiği için Bulgaristan yetiştirme parası almıştır. Çünkü vize almadıktan sonra Naim Süleymanoğlu 1988 Olimpiyatları'nda yarışamıyordu. Onun yarışması için de rahmetli Özal, bildiğim kadarıyla örtülü ödenekten 1 milyon 150 bin dolar verdi" diye konuştu.

Kaynak: Star Gazete

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?