Nalbandyan: Erivan adım atmaya hazır

Nalbandyan, Ankara'dan adım gelmesi durumunde ülkesinin de "ileri adım atmaya hazır olduğunu" açıkladı.

Nalbandyan: Erivan adım atmaya hazır

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Ankara'nın iki ülke arasındaki anlaşmaları uygulamaya hazır olması halinde, ülkesinin de "ileri adım atmaya hazır olduğunu" söyledi. 

Rus İtar-Tass ajansı, Nalbandyan'ın Ermenistan Televizyonu'na yaptığı açıklamada, "Eğer Türkiye herhangi bir ön koşul olmadan tekrar partnerimiz olarak ilişkileri geliştirmeye ve anlaşmaları uygulamaya hazır olursa, biz de daha ileri adım atmaya hazırız" ifadesini kullandığını duyurdu.

"Yeni veya eski partner olacağımıza karar verecek olan Türkiye" diyen Nalbandyan, "Herhangi bir ön koşul olmadan ilişkileri geliştirmede önemli mesafe aldık. Bizim ve uluslararası topluluk açısından bu doğru olan tek yol. Eğer Türkiye kayda değer açıklamaları yeniden yapar ve bu yönde adım atarsa, bizim tarafımızdan da buna uygun adımlar atılacaktır" diye konuştu.

Türkiye ile müzakerelerin yenilenmesinin gereksiz olduğunu savunan Nalbandyan, "Erivan, Ermenistan-Türkiye sürecine (ilişkilerin normalleştirilmesi süreci) sırf sürece katılmış olmak için katılmıyor. Ermenistan, Türkiye ile süreci başlattı. Onaylanması gereken protokolleri imzaladık, ama süreç sonra çıkmaza girdi" dedi.

Nalbandyan, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın 22 Nisanda Ermenistan parlamentosunundaki onay sürecini durdurarak tıkanan bu süreçten çıkış yolunu bulduğunu ileri sürdü.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 11:56
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mücadele edilmeli
mücadele edilmeli - 11 yıl Önce

sen her istediğini al, ama başkalarına hiç bir şey verme. bu adil ve dürüst bir anlaşma olmaz. ön koşul olmasın diyosun amerikan temsilciler meclisi ermeni tasarısını onaylıyo. hem bizimle anlaşıp hem arkamızdan filim çevrilecekse bu sahte bir anlaşma olur. sahte dostluk değil, gerçek dostluk istiyoruz. her iki taraf bir taraftan ırkçlıkla mücadele ederken, diğer taraftan hukuk ahlak din örfadet ve bilimin tarafında olmalı.

banner39