banner39

Namazı kilise onayladı, Türk üye karşı çıktı

Almanya'da Kilisenin bile desteklediği okulda Namaz kararına, Eyalet Meclisi üyesi bir Türk'ün karşı çıktığı anlaşıldı.

Arşiv 01.10.2009, 05:14 01.10.2009, 10:05
Namazı kilise onayladı, Türk üye karşı çıktı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da okulda namaz kılmak isteyen bir öğrencinin yaptığı başvuruyu kabul eden İdare Mahkemesi'nin kararından sonra Eyalet Meclisi'nde çok ilginç bir olay yaşandı. Kararla birlikte, Müslüman öğrenciler artık okullarda günde bir kez olmak üzere namaz kılabileceklerdi. Kilisenin bile desteklediği karara, Eyalet Meclisi üyesi bir Türk karşı çıktı. İşin ilginç tarafı okulda namaz kılmak istediğini bildiren kişi de Müslüman bir Türk...

Yeşiller Partisi Berlin Eyalet Meclisi üyesi Özcan Mutlu, ''kararın kendisini şaşkınlığa uğrattığını ve toplumdaki gerçeklere uzak olduğunu'' savunarak, ''Bu karar emsal teşkil, edebileceğinden uyuma zarar verir'' dedi.

Berlin Katolik Kilisesi sözcüsü Stefan Förner ise kararın din özgürlüğünü güçlendirdiğini belirterek, ''Kararı memnuniyetle karşılıyoruz'' dedi. Protestan Kilisesi de kararı destekledi.

 

 

banner53
Yorumlar (4)
ali rıza 12 yıl önce
bizim din düşmanları heryerde aynı...
huseyin 12 yıl önce
Eskiden Turk denince musluman olarak anliyorduk. Bu zamanda artik o durum soz konusu degil. Ter Turk musluman degil artik. Bunun icin Almanyada olsun diger Avrupa ulkelerinde olsun insanlar oy verirken daha cok dikkat etmeleri gerek. Hem senin oyunla oralara gelsin hemde sana karsi dursun...
zeynep sarı 12 yıl önce
şerefsiz insan zaten içimizdeki bu yılanların yüzünden islam dinini rahat yaşayamıyoruz. Allah C.C. tez nedamet versin
KIZGIN 12 yıl önce
Artik Türkiye'den Avrupali "TÜRKiYELI"lere dogru bakmayi ögrenin. Her TC pasaportu tasiyan(ki Özcan Mutlu zaten Alman vatandasidir) Türk degildir.
TC basinin da daha önce senelerce süren daha vahim bir komediyi söyleyeyim: Milletvekili FERAKNAS UCA vardi. Bu satanist kadin KÜRT ve YEZiDi idi. Türklüklede islamlada zerre alakasi yoktu fakat bizim geri zekali basin bu Yezidi satanist kariyi senelerce Türk milletvekili diye yutturdu. islami basinininda zaten Türk deyince tüyleri diken diken oldugu icin(IRKCILIK yapmak korkusuyla) en ufak bir arastirma geregi duymadi senelerce. Ayni Özcan MUtlu olayinda oldugu gibi.
Uyumaya devam edin müslümanlar! Türk kelimesini kullaninca sizi fasist irkci falan zannediverirler maazallah :))
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?