Nasrallah ile uzun bir mülakat

Nasrallah, 34 gün süren savaşın bittiği 14 Ağustostan bu yana ilk kez yazılı basına mülakat verdi.

Nasrallah ile uzun bir mülakat

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail ile Hizbullah arasında 34 gün süren savaşın bittiği 14 Ağustostan bu yana ilk kez yazılı basına uzun bir mülakat veriyor. Es Safir gazetesinin sahibi ve genel yayın yönetmeni Talal Salman ve muhabir Hüseyin Eyüb, İsrail'in ortadan kaldırmakta tereddüt etmeyeceğini açıkladığı Nasrallah ile 5 saat kaldıklarını belirtirken, Nasrallah'ı “güler yüzlü” olarak nitelendirdiler.

Salman ve Eyüb, mülakatın mütevazı bir dairede yapıldığını, ancak hangi mahallede, hatta kaçıncı katta bulunduklarını bile bilmediklerini yazdılar. Nasrallah, mülakatında, Hizbullah'ın elinde bulunan füzeleri muhafaza edeceklerini, bunları sadece İsrail ile bir savaş durumunda kullanacaklarını söylemişti.

Not: Es-Safir gazetesinin Nasrallah ile yaptığı röportajın tamamı "Dünya Bülteni" tarafından çevrilmekte olup bugün yayına konulacaktır.

Mülakatta Şii-Sünni meselesinden, Lübnan'daki gelişmelere, İslam dünyasındaki fetva olayından Müslüman liderler hakkında yaptığı açıklamalara ve son olarak BM Barış gücü hakkındaki görüşleri dahil tüm konularda Nasrallah görüşlerini öğreneceksiniz.

 

Okuyucularımızdan büyür özür diliyoruz. Röportaj 30 A4 sahifesini aştığından, mülakatın tümünü bugün boyunca bölümler halinde yayımlayacağız.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39