banner39

Nasrallah: Muğniye'nin intikamını alacağız

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İmad Mugniye'nin İsrail tarafından öldürüldüğünü belirterek, intikamını alacaklarını söyledi.

Arşiv 26.03.2008, 11:11 26.03.2008, 11:11
Nasrallah: Muğniye'nin intikamını alacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, dün yapılan İmad Muğniye'nin şehadetinin 40. gününü anma programında, Muğniye'ye İsrail'in tuzak kurduğunu ve intikamını alacaklarını söyledi.

Hasan Nasrallah, "İsrail yıllarca yaptıklarının karşılığını görmeyeceğini sanarak cinayetlerini işliyordu ama artık görün ki İsrail cezasını nasıl çekecek" dedi.

Hasan Nasrallah, İsrail'in füze saldırılarını durdurmak amacıyla Gazze'ye saldırdığını iddia etmesine rağmen görülmemiş cinayet ve vahşetler yaptığını, İmad Muğniye suikastinin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Nasrallah, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta daha önceden 24 Mart Pazartesi günü 13:13'te yapılacağı duyurulan İmad Muğniye'nin şehadetinin 40. gününü anma toplantısında İsrail'in otuz üç gün süren savaşta Hizbullah'a karşı ağır bir yenilgi aldığını, ama artık yenilgiye mahkum olduğunun görüldüğünü ifade etti.

Hizbullah lideri konuşmasında: "Biz İmam Humeyni'nin takipçileriyiz, şehadetten çekinmeyiz; ancak bunu da İsrail'in yanına bırakmayız. Artık bilinmelidir ki ABD'nin İran'a, İsrail'in Suriye yada Lübnan'a saldırması hiç kolay olmayacak." dedi.

Nasrallah, Lübnan'daki Cumhurbaşkanı seçilememesine neden olan siyasi krizin de çözülmesini umduklarını sözlerini ekledi ve Lübnan'ı asla terk etmeyeceklerini ve ABD'ye teslim etmeyeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?