banner39

Nasrallah yine meydan okudu

Tek amacının Lübnan'ı korumak olduğunu belirten Nasrallah: Filistinliler'e yardım etmek suçsa ben suçluyum, gururluyum.

Arşiv 10.04.2009, 23:39 11.04.2009, 04:45
Nasrallah yine meydan okudu


Lübnan'daki Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, "Filistinliler'e yardım etmek suçsa ben suçluyum, gururluyum" açıklamasında bulundu.

Nasrallah, Lübnan'da örgüte ait El Manar televizyonunda, bilinmeyen bir yerden yaptığı ve canlı olarak yayınlanan konuşmasında, Mısır'da Hizbullah üyesi oldukları iddiasıyla göz altına alınan kişilerle ilgili olarak açıklamada bulundu.

Mısır güvenlik sistemini hiçbir şekilde ihlal etmek istemediklerini belirten  Nasrallah, Hizbullah'ın, hiçbir Arap ülkesi ya da sistemine düşman olmadığını ve düşmanlarının sadece siyonist rejimle işbirliği yapanlar olduğunu kaydetti.

Hasan Nasrallah, bazı Arap ülkelerinin Hizbullah ile El Kaide arasında bağlantı kurmaya çalıştıklarını belirterek, bunun yanlış olduğunu ve dışarda hiç bir örgütle bağlantılarının olmadığını belirterek, şunları söyledi:

''Mısır, İsrail'in Gazze'ye saldırısı sırasında Refah sınır kapısını açmadı ve orada insanların perişan olmasına neden oldu. Bu konuda yaptığımız eleştirilerden sonra Mısır bizim aleyhimizde de konuşmaya başladı. En son operasyonda yakalanan Lübnan vatandaşı Sami Çehab bizim üyemizdir. Ancak onun bir tek amacı vardır. O da Gazze'deki Filistinliler'e yardım için çaba harcamaktır. Ona yöneltilen suçlamaları kabul etmiyoruz. Eğer Filistinliler'e yardım etmek suçsa ben suçluyum ve bundan gurur duyuyorum. Mısır yönetimi, Gazze'ye ulaştırılan yardımlar için kullanılan tünellerin tahrip olmasını sağlıyor ve göz yumuyor.''

 Şii anlayışını yaymakla itham edildiklerini belirten Nasrallah, bu konuda Mısır'da bir örnek bile bulamayacaklarını söyledi. Hizbullah'ın Araplarla ya da İslam ülkeleriyle bir problemi olmadığını belirten Nasrallah, ''Biz tamamen Lübnan kökenli bir oluşumuz ve dünyanın herhangi bir yerinde şubemiz yok. Ana amacımız Lübnan'ı siyonist rejimin tehditlerinden korumak ve Filistinliler'e yardım etmektir'' dedi.

Hizbullah lideri Nasrallah, Yemen ve Bahreyn'de de meydana gelen Şii hareketlerle ilgili olarak herhangi bir bağlantılarının bulunmadığı söyledi.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (1)
Kara Murat 12 yıl önce
Bu haber İsra Haber'de "Nasrullah'ın Mısır'ın Suçlamalarına Cevabı" başlığı ile yer alıyorken, Dünya Bülteni'nin bunu Anadolu Ajansından alması doğrusu anlaşılmaz bir hal. Orta Doğu ile ilgili olarak en sağlam haberlerin yer aldığı bir sitenin atlanmasını garip buluyorum.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?