banner39

Nasrallah'tan İsrail'e uyarı

Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, İsrail'e, ''Lübnan'a yeni bir savaş size pahalıya mal olur'' uyarısında bulundu.

Arşiv 15.08.2007, 09:34 15.08.2007, 09:34
Nasrallah'tan İsrail'e uyarı

Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, İsrail ile Lübnan arasındaki savaşın sona ermesinin birinci yıl dönümünde İsrail'e, ''Lübnan'a yeni bir savaş size pahalıya mal olur'' uyarısında bulundu.

Başkent Beyrut'ta dün düzenlenen toplantıda, alana yerleştirilen dev ekrandan halka seslenen Nasrallah, bir saat kadar süren konuşmasında, ABD'yi Lübnan'daki siyasi krize çözüm bulunmasına karşı çıkmakla da suçladı.

İsrail ile Hizbullah arasında 12 Temmuz 2006'da patlak veren savaş, 14 Ağustos 2006'da BM himayesinde müzakerelerden sonra sona ermişti.

14 Ağustos 2006'nın tüm Lübnan'ın ve tüm Arapların zaferi olduğunu söyleyen Nasrallah, ''ABD, gece gündüz bir ulusal birlik hükümeti kurulmasını engellemeye çalışıyor'' dedi ve geçen kasımdan beri ülkenin içinde bulunduğu krizden çıkılması için Hizbullah'ın her türlü çözümü desteklediğini söyledi.

Parlamento Başkanı Nebih Berri'nin çözüm bulunması için yeni çabalarına işaret eden Nasrallah, Hizbullah'ın çözümle sonuçlanacak her türlü çaba ve girişime destek verdiğini yineledi.

Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, konuşmasının ilk bölümünde ''Bugün ilahi zaferin birinci yıl dönümü'' ifadesini kullanmış ve ''İsrail'e ve ABD'ye karşı bizim saflarımızda olan herkese teşekkür ederim'' demişti.

İsrail tarafından ölümle tehdit edildiği için gizli yaşayan Nasrallah en son 22 Eylül 2006'ta halk arasına çıkmıştı.


Kaynak: BBC

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?