banner15

Nazarbayev: Kazakistan kendisini ispat etti

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, "Kazakistan ekonomik olarak kendisini ispat etti" dedi.

Nazarbayev: Kazakistan kendisini ispat etti

 
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan'ın siyaset ve ekonomik alanlarda kendisini ispat ettiğini söyledi.

Kazak lider Nazarbayev, başkent Astana'da edebiyat ve sanat ödüllerinin dağıtıldığı programda yaptığı konuşmada, Kazakistan'ın artık dünya muvazenesinde rüştünü ispat ettiğini ifade ederek, "Durmak yok yola devam." dedi.

Ekonomik ve siyasi alanda istikrar sağlayan Kazakistan'ın önündeki en büyük hedefinin sanayileşme alanında ciddi atılımlar olduğunu ifade eden Nazarbayev, bu istikrarın devamı için bütün Kazakistan halkının hiç durmadan çalışması gerektiğine dikkat çekti.

Devletlerin temelinde sanat ve kültürel alanlarda güçlü olan ülkelerin daha çok saygı gördüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Nazarbayev, genç nesillerin edebiyat ve sanatta daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Ülkesinin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'na (AGİT) ev sahipliği yapmaya başladığını ve bunun Kazakistan'a olan güvenin ispatı olduğunu vurgulayan Nazarbayev, 2030 Kalkınma Programı'nın aksamadan devam edeceğini belirtti.

Kaynak: CİHAN

 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 22:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48