banner39

Necmettin Erbakan: 'One minute'nin sebebi biziz!

Necmettin Erbakan, Davos'taki 'one minute' sözünün Saadet Partisi'nin düzenlediği miting sebebiyle söylenmiş olduğunu belirtti.

Arşiv 16.04.2010, 09:53 16.04.2010, 12:45
Necmettin Erbakan: 'One minute'nin sebebi biziz!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Türkiye'nin yok edilmesini kendilerinin önlediğini belirterek, "Biz İsrail'i telin mitingi düzenlediğimiz için Davos'ta 'one minute' sözü söylenmiştir. Türkiye'de bugün başı örtülü bir Cumhurbaşkanı eşi varsa bu hükümetin değil, Milli Görüş'ün eseridir" dedi. 

Erbakan, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Derneği'nin kuruluşunun 40. yılı dolayısıyla Berlin teşkilatının düzenlediği toplantıda konuştu.

Milli Görüş hareketinin, milletin aslına dönme hareketi olduğunu belirten Erbakan, "Milli Görüş hareketi yeni bir dünya kurulmasının başlangıcıdır" dedi.

Sadece Türkiye'de değil, tüm dünyadaki insanların saadeti için çaba harcamak istediklerini ifade eden Erbakan, İslamiyet'in ve Müslümanlığın iyi anlaşılması gerektiğini, Cihad'ın kelime anlamının sürekli çalışmak anlamına geldiğini, kendilerinin de insanların saadeti için çalıştığını kaydetti.

Erbakan, "Batılılara sesleniyorum: Kendinize gelin, Bilmeden konuşuyorsunuz. Maksatlı aldatıldınız, felakete gidiyorsunuz" diye konuştu.

Türkiye'nin yok edilmesini kendilerinin önlediğini savunan Erbakan, "Biz İsrail'i telin mitingi düzenlediğimiz için Davos'ta 'one minute' sözü söylenmiştir. Türkiye'de bugün başı örtülü bir Cumhurbaşkanı eşi varsa bu hükümetin değil, Milli Görüş'ün eseridir" dedi.

Erbakan, Milli Görüş sayesinde Türkiye'de pek çok projeye imza atıldığını kaydederek, "Şimdi de 'Büyük Türkiye' ve yeni bir dünyanın kurulması projelerimiz var" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?