banner15

Necmettin Erbakan'dan Gençliğe Hitabe

Anadolu Gençlik Dergisi, 100. sayısında Erbakan'ın 'Gençlere hitabı'nı yayınladı.

Necmettin Erbakan'dan Gençliğe Hitabe


Milli Görüş'ün yayın organı Anadolu Gençlik Dergisi, Mayıs sayısını, "Özlenen gençlik için 100. sefer" kapağıyla çıkardı. 100. sayısı münasebetiyle 100 bin baskı yapan dergi, birçok makale, dosya ve röportajı da bünyesinde barındırıyor.

Dergide yer alan Necmettin Erbakan'ın gençliğe hitabesi ise şöyle:

"Hayat doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının, adaletle zulmün mücadelesinden ibarettir. İslam sadece Müslümanlara değil bütün dünyaya huzur ve barış getirecek değerleri bünyesinde taşımaktadır. Gençler de bu barışın teminatıdır. Barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur tüm insanlığın ortak talebidir. Müslüman gençlerin de bu değerleri taşımaları bir zorunluluktur.

Taşıdığımız bu sorumlulukların aksine bugün bütün insanlık bir buhranın içindedir. İslam coğrafyası ırkçı emperyalistlerin elinde kan gölü haline çevrilmiştir. Ayrıca işsizlik, açlık, insan hakkı ihlalleri ile dünya gençliği bunalıma sürüklenmektedir. Bunalımdan çıkmanın yolu ancak ve ancak Milli Görüş ile mümkündür.

Bizim davamızın esası şefkattir. Gayemiz, tüm insanlığın saadeti için bütün gücümüzle çalışmaktır. İnsanlığın saadeti için çalışmak inancımız gereğidir. Dünyaya yön veren ve tarihe şan veren hareketlerin itici gücü tarih boyunca gençler olmuştur. çelebi Mehmet'leri ve Fatih'leri yetiştiren bu coğrafya bağrından sayısız kahraman çıkartmıştır, yine çıkartacaktır. Bizim hareketimizin motoru gençliktir. Genç, davasının sancağını en yükseğe diken Ulubatlı Hasan'ların yolunda yürüyen insandır. Gençliğini insanlığın kurtuluş davasına adayan Milli Görüş gençliği, dün olduğu gibi, yeni dönemde de büyük şahlanışıyla destanlar yazacak potansiyele sahiptir. Bu bağlamda Milli Görüş genci sağlam bir itikat ve inanca sahip olmalı, iç ve dış temizliğine de dikkat etmelidir. İbadetlerini ihmal etmemeli, ahlak sahibi bir insan olarak kendi nefisini de terbiye ederek bütün insanlığın saadeti için çalışmalıdır.

Şunu unutmayalım ki, gerek Selçuklular gerek Osmanlılar bin yıldan beri yeryüzünde hakkı ve adaleti tesis ettiler. Sadece çok büyük devlet adamları, bilim adamları olduğu için değil, aynı zamanda bütün yönleriyle güçlü oldukları için yeryüzündeki bu büyük hizmeti Cenab-ı Allah onlara nasip etmiştir. çünkü Anadolu'muzun her yerinde alimler insanları irşat ediyor gençlerimize örnek oluyorlardı. Bu güzel örnekleri gören gençlerimiz aynı inanç ve imanla yetişiyor, bir Seyit çavuş böyle meydana geliyordu. Tarihimizdeki bütün zaferler silahla değil maddi üstünlükle değil sadece iman, aşk ve azimle kazanılmıştır. Bir ülkenin gücü; tankı, topu, parası değil, imanlı evlatlarıdır. Bunun da temelinin; inançlı, milli ve manevi değerlerine bağlı aileler olduğu unutulmamalıdır. İnanç, her şeyin temelini teşkil eder ve gençler olarak sağlam bir imana sahip olunmalıdır. Kıymetli gençler insanların hayrı ve saadeti için, tüm gücünüzle çalışın. Her nefesin hesabının verileceğini bilerek, hayır yolunda çalışın. ömrünüzün sonuna kadar insanlığa hizmete devam edin.

Ayrıca asıl marifet, yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmektir. Yoksa çay sohbetlerinde ve edebiyat kürsülerinde kahramanlık satmak kolaydır. Bu bağlamda, fert fert şu söyleyeceğim sözlere kulak veriniz, Milli Görüş'ü bilmek için, bugünkü olayları bilmek için mutlaka tarihimizi yakinen tanımak mecburiyetindeyiz. İşte bu sebepten dolayıdır ki, Milli Görüş'ün temsil ettiği büyük manadan dolayıdır ki, söyleyeceklerime dikkat ediniz.

Kıymetli gençler, herhangi bir kimse Malazgirt'te inanışının şahlanışını yaşamadan, Kosova'da, Niğbolu'da bir kılıç olup parlamadan, Ulubatlı Hasan olup İstanbul'u fethetmeden, Sultan Fatih olup atını denize sürmeden, Kanuni olup şanlı ordularıyla Avrupa'nın içlerine yürümeden, Seyit çavuş olup 250 kiloluk mermiyi "Ya Allah" deyip namluya sürmeden, bir insan Sakarya'nın siperlerine girmeden ve Kıbrıs'ta düşman tahkimatının arasından geçmeden Milli Görüş'ün ne olduğunu anlayamaz.

Sizler bu şuura ermiş gençler olarak, insanlığın saadeti için çalışıyorsunuz. Bütün dünyanın sizin bu çalışmalarınıza ne kadar ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Bu dünyayı inşaallah sizler kurtaracaksınız. çünkü yaşadığımız olayların bir tek ilacı var, yıllardan beri tecrübelerimizle belirttiğimiz gibi bu ilaç da ancak Milli Görüş'tür. Bu davanın motoru olarak gayretli çalışmalarınız inşaallah dünyadaki insanları kurtaracaktır. Hepimiz sevabı da, vebali de olan büyük bir sorumluluğun altındayız.

Yıllardır tüm insanlara duyurmaya çalıştığımız evrensel hakikatleri, gönülden gönüle nesiller boyunca taşıyacak olan gençlerimizin, insanlığın beklediği büyük hamleyi en kısa zamanda gerçekleştireceklerine olan inancımız tamdır.

Bu münasebetle ülkemizin her köşesinde canla başla çalışan bütün gençlerimizi alınlarından öpüyor, muvaffakiyetler diliyorum. Allah (c.c) hepimizi cennetinde buluştursun. "

Anadolu Gençlik Dergisi'nin internet adresi şu şekilde: www.anadolugenclik.com.tr


Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2008, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 11 yıl Önce

Hem içeriği hem de dili itibariyle müthiş

OSMAN SELÇUK GÖKTÜRK
OSMAN SELÇUK GÖKTÜRK - 11 yıl Önce

Memleketimin efendisi tecrübeli ihtiyar.Gönlümüz ve canımız senin emrinde.Sen bir güneş gibi aydınlat.karanlıklar senden korkar.senin ikdidarın gerçekleşecektir buna inanmamak gafilliktir.Mazlumlar seni arıyor rabbim seni hazırlıyor.

erkin aydın
erkin aydın - 11 yıl Önce

Gerçekliğin ışığında uygulandığında, tavsiyeler ve "icraatlar" bütünleşir.
fakat siz güven vermiyorsunuz dolayısıyla tavsiyenizde hitabeniz de çok komik...Değil midir ki sizin başlattığınız din istismarlığından dolayı ülke bu günlere kadar geldi ne zaman tamamiyle susmayı planlıyorsunuz ...?

Kutlay
Kutlay - 11 yıl Önce

Hoca bir konusmasında soyle diyor ^^Zor bir yolda yurumek zorunda olan insanlar yurumeye baslamadan once
gonullerinde ve zihinlerinde yurumek ve yol almak zorundadır
evvela ben bu yolu nasıl asarım korkusundan kurtularak yol
cıktıklarında gorurlerki yol zorda olsa asılmıstır yurunmus ve gidilmistir
iste o zaman insanalrın yureklerinde aslında yolun zannedildigi kadar
zahmetli olmadıgına ve butun sıkıntılı yolların asılabilecegine dair bir inanc dogar^^Zor bir yolda yurumek zorundayız ama muhakkak bu zor yolu asacak ve adil bir dunyayı kuracagız. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

banner39

banner36

banner37

banner35