banner39

Nepal Müslümanlarının direnişi sonuç verdi

Nepal Müslümanları, peygamber efendimizi tahkir edici ifadelerin yer aldığı kitabı toplattı.

Arşiv 22.06.2010, 11:09 22.06.2010, 12:39
Nepal Müslümanlarının direnişi sonuç verdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Nepal'de Sosyal Bilimler'e Modern Yaklaşımlar kitabında Peygamber efendimizi İslam'ın kurucusu olan ifade ( Founder of Islam) kullanılınca Müslümanlar kitabın yasaklanmasının ya da ifadenin değiştirilmesini istedi. Müslümanların uzunca bir süredir değiştirilmesini istediği kitap Nepal Hükümeti'nce yasaklandı.

Hindustantimes'ın haberine göre Nepal'de Peygamber efendimizin İslam'ın Kurucusu ifadesinin yer aldığı kitabın ya değiştirilmesini ya da yasaklanmasını isteyen Müslümanlar istediklerini elde etti.

Nepal Müslümanları Kurumu'nun Başkan yardımcısı Mohammad Nizamuddin ( Muhammed Nizamuddin) 'Peygamberimizin İslam'ın kurucusu ifadesiyle seküler bir kurumun lideri olarak tahkir edilmeye çalışılması ülke Müslümanlarını derinden üzdü. Biz Allah'ın dinini peygamber efendimizin tebliğ ettiğine inanıyoruz. İslam, haşa, peygamber efendimizin düşüncesi değil, Allah'ın dinidir' şeklinde konuştu.

Nepal yönetimini aldıkları toplama ve yasaklama kararından dolayı tebrik ettiklerini söyleyen Nizamuddin, kitapların Müslüman hassasiyetlerinin de göz önünde bulundurularak hazırlanması gerektiğinie inandıklarını söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?