banner39

Nermin Erbakan Vefat Etti

Milli Görüş lideri ve eski 54. TC hükümetinin Başbakanı Necmettin Erbakan'ın 38 yıllık hayat arkadaşı Nermin Erbakan, kalp krizi nedeniyle tedavi gördüğü Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'nde vefat etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Nermin Erbakan Vefat Etti

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırılan ve burada anjiyo yapılan Nermin Erbakan, gözetim altında tutulduğu yoğun bakım ünitesinden  çıkamadı. Nermin Erbakan, sabah saatlerinde hayatına gözlerini yumdu.
 
İşyerinde tanıştılar  
 
Birlikte çalıştıkları Türkiye Odalar Birliği'nde tanışan Nermin-Necmettin Erbakan çifti, 1967 yılında evlendiğinde Nermin Hanım 24, Necmettin Erbakan ise 41 yaşındaydı. İki kız ve bir erkek çocuk dünyaya getiren Nermin Erbakan, 38 yıllık evlilikleri boyunca eşinin zorlu siyasi hayatına büyük destek verdi. Seçim çalışmalarında Necmettin Erbakan ile birlikte il il gezdi, kapı kapı dolaştı. Necmettin Erbakan'ın başbakan yardımcılığı ve başbakanlığa getiren başarılı seçim sonuçlarında, partili kadınlarla birlikte büyük rol oynadı.  
 
Sıkıntıları birlikte göğüslediler  
 
Erbakanlar sık sık parti kapatmayla ve siyasi yasaklarla karşı karşıya kaldılar. 12 Eylül döneminde yaklaşık bir yıl cezaevinde kalan eşinin serbest bırakılmasını bekleyen Nermin Hanım, Necmettin Erbakan'ın bir konuşması nedeniyle 2000'de verilen bir yıl hapis ve ömür boyu siyaset yasağı kararını da gözyaşlarıyla karşıladı.  
 

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?