Nesrin Baytok'un eşi ilk kez konuştu

Nesrin Baytok'un eşi Can Baytok, hakkındaki haberlerle ilgili olarak ilk kez basına açıklamalarda bulundu.

Nesrin Baytok'un eşi ilk kez konuştu

 
CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'un eşi Can Baytok, hakkındaki haberlerle ilgili olarak hukuk mücadelesi başlattığını bildirdi. 

Baytok, yaptığı yazılı açıklamada bazı gazetelerde, kendisi ve şirketi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını savundu.

Avukatı aracılığıyla hukuk mücadelesi başlattığını belirten Baytok, şunları kaydetti:

"Günlerdir hakkımda sürdürülen gerçek dışı haberler ve karalama kampanyasına karşı avukatımız aracılığı ile gerekli davalar açılmaya başlanmıştır. Bazı gazetelerde, şahsım ve şirketim hakkında 'bazı CHP'li belediyelerden usulsüz yollarla işler aldığım, CHP'li Bakırköy, Kadıköy ve Mersin belediyeleri ile İzmir belediyesine bağlı şirketlerin yazılım, güvenlik kamerası, fiber optik işlerini de yaptığım, Çankaya Belediyesinden siyasi nüfuz kullanarak, usulsüz yollarla işler aldığım ve bunlar hakkında da hakkımda savcılık soruşturmaları açıldığı' gibi asılsız ve yalan haberlere karşı yargıya başvurdum. Bu tip yalan ve asılsız haberlere karşı hukuk mücadelesine devam edeceğim."

Can Baytok, açıklamasında 20 yıldır sadece haberde iddia edilen belediyelere değil, tüm Türkiye'deki, sadece CHP'li değil, herhangi bir partiden herhangi bir belediye ile dahi hiçbir ticari ilişki kurulmadığını ileri sürerek "dolaylı ya da dolaysız 1 kuruşluk dahi iş yapılmadığını" belirti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2010, 15:30
banner53
YORUM EKLE

banner39