Netanyahu saçmaladı: Askerlerimizle gurur duyuyorum

İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze'ye yardım filolarına düzenlenen saldırının "haklı olduğunu" savundu.

Netanyahu saçmaladı: Askerlerimizle gurur duyuyorum


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, 9 sivilin ölümüyle sonuçlanan yardım filosuna düzenlenen silahlı saldırıyı savunmaya devam etti.

Basın toplantısı düzenleyen Netanyahu, "Gemide bir grup aşırı güç sergileyen, terör örgütü Hamas’ı destekleyen bir grup vardı ve askerlerimizi bunlar karşıladı. Bu bir yardım gemisi değildi; terör destekleyicilerini taşıyan bir gemiydi" dedi.

Bir İsrail askerlerinin gemiden atıldığını, askerlerin silahlarının ellerinden alındığını ve o silahlarla askerlere öldürme amaçlı ateş edildiğini iddia eden Netanyahu şunları söyledi:

"Herkese sormak istiyorum. Bu gelişmelere bakarak, gemidekilerin barış eylemcisi olduğu söylenebilir mi? Bu insanlar şiddet ve terör detekleyicisidirler. Açıkça ortaya koymak gerekir ki, askerlerimiz hayatlarını korumaya çaşlıştı ve ben onların yaptıklarıyla gurur duyuyorum."

"ÜZÜNTÜLÜYÜZ AMA..."
Diğer ülkelere yönelik, 'Aynı durumda sizin askerleriniz olsaydı nasıl davranırlardı?' diye soran Netanyahu, "Onlar da biz ne yaptıysak aynısını yaparlardı. Ölenler için üzüntü duyuyoruz ama aslerlerimiz hayatlarını tehdit eden bir durumla karşı kaşıyaydılar" şeklinde konuştu.

"KENDİMİZİ KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Amaçlarının, yüzlerce roket saldırısıyla karşı karşıya olan sivil halkı korumak olduğunu belirten ve uluslararası topluma ’Siz aynı durumda olsanız ne yapardınız?’ diye soran Netanyahu şöyle konuştu:

"Biz hep bu soruyu soruyoruz. Sivil halkımızn hayatını korumaya devam ediyoruz. Askerlerimizin kendi hayatlarını koruması da devam edecek. Nefsi müdafaa için ne gerekiyora yapmaya devam edeceğiz. Bizim ilk sorumluğumuz İsrail halkının güzevenliği sağlamak."


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2010, 11:35
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
nihat
nihat - 11 yıl Önce

Mecbur gurur duyucaksın seni o namertlerden başka koruyacak kim kaldı?

mahmut öz
mahmut öz - 11 yıl Önce

İsrail'in silah kaçırılıp kaçırılmadığını bilmeye hakkı varmış. gazzelilerin "taş atana ekmek at" diyerek ekmeği de silah olarak kullanacaklarından emin. ambargo bunun için. açken bile masum israillilere yaptıklarını görmüyor dünya. gemide israilin evlatları, uluslararası kamuoyunda da israil devleti linç ediliyor. israilin iki babası da zalimdi zaten. hem firavun katletti israiloğullarını hem hitler. utanmaz herif bir de "hayatta bıraktığım her bir yahudi için bana beddua edeceksiniz" demiş

banner39