Netanyahu'dan ilginç yorum: Mavi Marmara nefret seferiydi

İsrail Başbakanı, İsrail askerlerinin öldürdüğü ve yaraladığı insanları görmezden gelerek, ısrarla terör retoriği üzerinde duruyor.

Netanyahu'dan ilginç yorum: Mavi Marmara nefret seferiydi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rachel Corrie gemisindeki gelişmelerle ilgili brifing alan Netanyahu, 9 Türk vatandaşının öldüğü, onlarcasının yaralandığı Mavi Marmara gemisinin Gazze yolculuğunu "nefret seferi" olarak yaftaladı.

Netanyahu, "Bugün kendileriyle farklı düşündüğümüz, ama görüşlerine saygı duyduğumuz barış eylemcilerinin seferi ile terörizme destek veren şiddet yanlısı eylemcilerin nefret seferi arasındaki farkı gördük" iddiasında bulunarak İsrail askerlerinin öldürdüğü ve yaraladığı onlarca insana değinmedi. 


Mavi Marmara gemisinde İsrail askerlerinin "radikal İslami aktivistlerce baltalar ve bıçaklarla karşılaştığını" iddia eden Netanyahu, "İsrail meşru müdafaa hakkını korumayı sürdürecektir" diyerek katledilen ve yaralanan insanlara ilişkin bir meşruiyet payı bıraktı 


İsrail’in Gazze’ye ablukasını da savunan İsrail Başbakanı, bunun Gazze Şeridi’nde " Hamas’ın eline silah geçmesini önlemeyi amaçladığını öne sürerek, Gazze’de bir "İran limanı" oluşturulmasına izin vermeyeceklerini iddia ederek Gazze ile İran denklemi kurarak uzmanları şaşırttı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2010, 09:57
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 11 yıl Önce

evet sizden ve amerikadan nefret ediyor insanlik butun dunyada size karsi insanlik birlesmis dunya sizsiz baris icinde olur.allah belanizi versin

abuskal
abuskal - 11 yıl Önce

açıklamada "ilginç" bir taraf göremiyorum...

banner39