Netanyahu'dan İran'a savaş kırşkırtıcılığı suçlaması

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İran'ı savaş kışkırtıcılığı yapmakla suçladı.

Netanyahu'dan İran'a savaş kırşkırtıcılığı suçlaması


İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İran'ı, İsrail ile Suriye arasında siyasi gerilimi artırarak, savaş çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Netanyahu, İsrail Ordusu'nun Kuzey Komutanlığına ait bir üssü ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "İran'ın gerilimi artırmak için yalanlara başvurduğunu" söyledi.

Benjamin Netanyahu, "Biz güvenlik, istikrar ve barış istiyoruz. Bu konuda yayılan tüm söylentilere rağmen, İsrail'in komşularına saldırmak gibi bir niyeti yok" dedi.

Netanyahu, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad arasındaki görüşmede ele alınan Orta Doğu sorununun çözümü konusundaki önerilerle ilgili sorulara, "Biz, bölgede barışı teşvik eden her katkıyı, Suriye de dahil olmak üzere komşularımız tarafından atılacak ve bölgeye huzur getirecek, barış sürecini başlatacak her uygulanabilir adımı memnunlukla karşılarız" cevabını verdi.

İsrail Başbakanı, halihazırda Filistinlilerle yaptıkları gibi, Suriye ile de ön koşulsuz görüşmelere hazır olduklarını yineledi.

Kaynak : AA


 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2010, 11:36
banner53
YORUM EKLE

banner39