banner39

New York'ta fare ve hamamböceği istilası

Bronx bölgesinde iki semt hamamböceği ve lağım faresi baskınına uğradı.

Arşiv 17.12.2009, 16:14 17.12.2009, 18:41
New York'ta fare ve hamamböceği istilası


Amerika'nın New York şehrindeki Bronx bölgesinde bulunan Kingsbridge Heights ve Mosholu adlı iki semt hamamböceği ve lağım faresinin baskınına uğradı.

Sözkonusu mahallelerde yaşayan çok sayıda vatandaş hamamböceklerinin elbise çekmeceleri dahil evlerinin her tarafını işgal ettiğini söylerken, bazı vatandaşlar da "bu hayvanları ve böcekleri imha için ilaç kullanıyoruz ancak bir-iki hafta içinde eskisinden daha fazla sayıda böcek ve fareyle karşılaşıyoruz" şikayetinde bulundu.

New York İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada, en çok "istenmeyen hayvan ve böceklerin" sayıca en çok Bronx ve Brooklyn ilçelerinde bulunduğu ortaya çıktı. Bronx ilçesinin University Heights ile Fordham mahalleleri ve Brooklyn'in Brownsville ve Crown Heights mahallelerinde yaşayanların yüzde 55'i evlerinde hergün fare, hamamböceği ya da lağım faresi gördüğünü dile getirdi.

Şehir sağlık yönetimi, sinir bozucu evcil hayvanların en az görüldüğü bölgelerin ise Manhattan adasındaki Upper East Side, Queens bölgesinin büyük çoğunluğu ve Staten Island adası olduğunu belirtti.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?