banner39

New York'ta Monet sergisi

New York'ta 27 Nisan- 15 Mayıs tarihleri arasında, Fransız empresyonist ressam Claude Monet'in daha önce hiçbiryerde sergilenmemiş eserlerinin de bulunduğu bir sergi açılacak

Arşiv 25.04.2007, 11:41 25.04.2007, 11:41
New York'ta Monet sergisi

ABD'nin New York kentinde, ünlü Fransız empresyonist ressam Claude Monet için, aralarında ressamın daha önce hiç sergilenmemiş bazı eserlerinin de bulunduğu bir sergi açılacak.

''Wildenstein & Company'' firması tarafından ticari kaygı güdülmeden hazırlanan sergi, 27 Nisan - 15 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek.

Sergide yer alan 62 eserden üçünün daha önce hiç sergilenmemiş, ikisinin ise daha önce hiç renkli reprodüksiyonu yapılmamış eserler olduğu belirtildi.

Özel koleksiyonlardan ödünç alınan 41 eserin yer aldığı sergideki baş yapıtlar arasında, ressamın 1867 yılında yaptığı ve ilk kez halka açık bir yerde sergilenecek olan "Adolphe Monet in the Garden of Le Cocteau" adlı tablo da yer alıyor.

Monet'nin meşhur tablolarının yanı sıra, az bilinen ve gittikçe soyutlaşan son dönem eserlerinin de yer aldığı sergide ayrıca, 1840-1926 yılları arasında yazılmış ve Fransız empresyonizmini tanımlayan orijinal mektuplar da görülebilecek.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?