banner39

New York'ta Türk günü başlıyor

24 Mayıs'ta yapılacak Türk Günü Yürüyüşü öncesi ve sonrasında Türk kültürünü tanıtmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Arşiv 20.05.2008, 00:20 20.05.2008, 00:23
New York'ta Türk günü başlıyor

ABD'nin New York kentinde 24 Mayıs'ta yapılacak Türk Günü Yürüyüşü öncesi ve sonrasında Türk kültürünü ABD'de tanıtmak ve yaşatmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) himayesinde düzenlenecek etkinlerde New York'un önemli park alanlarında ve Times meydanında halk oyunları gösterileri düzenlenecek, borsanın bulunduğu Wall Street'e çok yakın olan Bowling Green Park'ta Türk bayrağı göndere çekilecek.

Ayrıca New York Başkonsolosu Mehmet Samsar'ın eşi Feruze Samsar'ın himayesinde Türk-Amerika Kadınlar Birliği tarafından Türkevi'nde Türk Günü Yürüyüşüne katılmak için Türkiye'den New York'a gelen kadın sanatçılarla bir etkinlik düzenlenecek.

New York'un Crown Plaza otelinde yürüyüşten bir önceki gece "Türk Günü Balosu" düzenlenecek. Bu yıl 27'ncisi düzenlenecek Türk Günü Yürüyüşü ise 24 Mayıs Cumartesi günü Manhattan'da Madison Caddesi ile 56. sokak arasında başlayacak ve Türkevi'nin hemen yakınındaki 47. sokak ile 1. ve 2. caddeler arasındaki Dag Hammorskjold parkında düzenlenecek Türk Festivali ve Halk Konseriyle sona erecek.

Türk Günü Yürüyüşü, Balosu ve Festivaline başta Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu ile ABD-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu toplantıları için ABD'de bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ile miletvekilleri katılacak.

Etkinlikler kapsamında 25 Mayıs'ta bir gemi gezisi, 26 Mayıs'ta ise Madison Caddesi ile 47. ve 48. sokaklar arasında bir sokak fuarı düzenlenecek.

Türk Günü Yürüyüşü ve Festivaline Türkiye'den aralarında Safiye Soyman, Pınar Aylin, Sinan Erkoç, Ufuk Yıldırım, Serap Aksoy, Pınar Altuğ, Nefise Karatay, Didem ve Sinem Balık gibi sanatçıların ve halk oyunları gruplarının katılmaları bekleniyor.

Kaynak : AAbanner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?