banner39

New York'taki 'one minute' kafeye Yahudi itirazı

Bir Türkün Yahudi ortağı ile açtığı 'one minute cafe'yi isminden dolayı Yahudi mal sahibi kapattırmak istedi..

Arşiv 07.10.2009, 12:49 07.10.2009, 14:20
New York'taki 'one minute' kafeye Yahudi itirazı

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin New York kentinde yaşayan Türk işadamı Üzeyir Tari, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta söylediği "One Minute" sözünden esinlenerek, ortçağı olan Yahudi işadamı Eliyahu Nurieli ile Manhattan'da "One Minute Cafe" açtı. Milliyet'in haberine göre işyerine ilk itiraz ise kafenin mülk sahibi Yahudi Amerikalıdan geldi.

MÜLK SAHİBİ YAHUDİNİN İTİRAZI

İşadamı Tari, One Minute Cafe'yi açmak için Manhattan'da kiraladıkları dükkanın sahibiyle 10 yıllık anlaşma yaptıklarını bildirdi. Mülkün sahibinin de Yahudi olduğunu belirten iş adamı, "Mülk sahibi, imzayı attığımızın ertesi günü tekrar yanımıza gelerek, bize ticari nedenlerle sözleşmeyi feshetmek istediğini söyledi" dedi.

Üzeyir Tari, sözleşmenin iptali için kendilerine yüksek miktarda para önerildiğini, ancak teklife olumlu yaklaşmadıklarını belirtti. Tari, "Yahudi dükkan sahibi, bizimle imzaladığı sözleşmeden sonra daha yüksek ücret veren başka bir kiracı bulduğunu söyledi. Anlaşmayı bozması için önerdiği 300 bin dolarlık ücreti kabul etmedik ve Yahudi ortağım Nurieli ile yeni cafemizi açtık" diye konuştu.

TIMES MEYDANI'NA DA "ONE MINUTE CAFE" AÇACAKLAR
"Manhattan'daki One Minute Cafe'nin ticari olarak çok iyi gittiğini" belirten Tari, "İyi bir yatırım yaptığımızı düşünüyorum. Cafe, daha birinci ayında başarılı olduğumuzu gösterdi. İsminin de etkisi çok oluyor" dedi. İşadamı olarak ABD'de çeşitli yatırımları olduğunu söyleyen Tari, "One Minute markasıyla cafe açmaya devam edeceklerini, iki tane daha One Minute Cafe planladıklarını ve New York'un dünyaca ünlü Times Meydanı'nda kiralık yer aradıklarını" belirtti.

Times Meydanı'nda dükkan buldukları anda ikinci kafenin de hizmete gireceğini vurgulayan Türk işadamı, ünlü meydanın günün 24 saati turistlerle dolu olduğunu ve burada da başarıyı yakalayacaklarına inandığını söyledi.

 

banner53
Yorumlar (1)
mehmet 12 yıl önce
Her ne kadar ticari amaç gütsede bir nebzede olsun Filistin halkına yardımcı olduğunu düşünüyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?