banner39

Nisan yağmurları geliyor / HARİTALI

Güneşli geçen hafta sonunun ardından Türkiye nisan yağmurlarıyla ıslanacak.

Arşiv 06.04.2009, 15:10 06.04.2009, 16:42
Nisan yağmurları geliyor / HARİTALI

Yağış nisanda da kesilmeyecek. Bugün ve yarın batı bölgeler başta olmak üzere tüm yurtta, haftanın diğer günlerinde ise doğu kesimlerde hava yağışlı olacak. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, bugün Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin tamamı yağışlı olacak. Doğuda yağış beklenmiyor. Yağışların Marmara'da gök gürültülü ve sağanak şeklinde olacağı sanılıyor. Yarın yağış tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. Akdeniz'de yağışların sağanak şeklinde olması bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren yağışlar şiddetini azaltarak doğu bölgelerde etkisini sürdürecek. Batıda açık bir hava bekleniyor. Yurt genelinde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik yok.

BÖLGELERDE VE İLLERDE DURUM

İstanbul'dan Adana'ya kadar yağmur bekleniyor. İstanbul'da yağmur öğle saatlerinden itibaren görülecek, salı öğleden sonra ise hava yeniden açmaya başlayacak.

Ankara'da iki gün sağanak yağmurlu ve sıcaklık düşüyor. İzmir'deki yağmur, yarın kesiliyor ama hava serin olacak. Bursa'da öğleden sonra ve akşam yağmur kuvvetli yağabilir, İstanbul 15, Ankara ve İzmir 16, Bursa 15, Adana 22 derece.

Marmara'da yağmur geliyor, hatta güneydeki kentlerde özellikle Çanakkale, Balıkesir, Sakarya boyunca kuvvetli yağacak. Yağışlar akşam daha kuvvetli. Yarın da yağmur doğudaki kentlerde devam edecek ve sıcaklık 15 derecenin altına inecek. Çarşamba hava açık.

İç Anadolu'nun tamamı iki gün sağanak yağmurlu, yağış çarşamba günü Sivas çevrelerinde devam edecek. Sıcaklık bugün de yüksek ancak yarın 4-5 derece azalma olacak. Bugün Eskişehir 16, Sivas 18 derece.

Egeliler dikkat: sağanak yağmur İzmir'den-Afyon'a devam ediyor, yağış yarın önce kıyılarda, çarşamba günü ise iç kesimlerde sona erecek. Lodos estiğinden,sıcaklık bugün de düşmüyor ama yarın azalacak.

Akdeniz ve Güneydoğu'da da üç gün yağmur var. Rüzgar lodosdan esiyor, yağış Diyarbakır'a akşama doğru ulaşacak, çarşamba günü ise Antalya çevresinden çekilecek. Antalya 22, Diyarbakır 21 derece.

Doğu Anadolu'da Malatya, Erzincan arasında sağanak yağmur başlıyor, yarın tüm bölgeye yayılacak yağış cumaya kadar sürecek. Dağlarda yine kar olabilir. Malatya 20, Erzurum 12 derece.

Karadeniz Yağış kuzeye de çıkıyor. Öğleden sonra Bolu-Kastamonu arasında başlayacak kuvvetli yağmur, yarın tüm bölgede devam edecek. Çarşamba ise Doğu Karadeniz yağışlı. Bugün Bolu ve Trabzon 17 derece ama yarın hava soğuyacak.

 

Kaynak: Ajanslar 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?