Nisan'da Almanya'da Kur'an yarışması var

Milli Görüş'ün Almanya'daki Kur'an okuma yarışması finali 4 Nisan'da yapılacak.

Arşiv 08.03.2010, 16:52 08.03.2010, 16:52
Nisan'da Almanya'da Kur'an yarışması var

 

Mücahid Yıldız / Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’da Milli Görüş’ün IGMG İrşad Başkanlığı tarafından bu sene yirmiikincisi düzenlenen Avrupa Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasının finali Wuppertal’da 4 Nisan’da yapılacak. Geçen hafta tamamlanan bölgelerarası elemeler sonucu Wuppertal’da finale katılacaklar belirlendi.

Bölgelerarası elemeler, bu yıl Berlin’de, güney Hollanda Bölgesi’nde, Avusturya Viyana’da ve doğu Fransa’da Eyüp Sultan Camii’sinde Türkiye’den davet edilen Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztürk, Mustafa Kavurmacı ve Mustafa Kütahyalıoğlu’ndan oluşan jürinin nezaretinde yapıldı.

Eleme sonrası sonuçlara göre 10-13 yaş grubunda; Yunus Emre Demirci, Emre Değer, Mehmed Papak ve Mahmud Büyüker; 14-18 yaş grubunda da Mustafa Yanç, Ali Rıza Yaman, Muhammed Topçu ve İsmail Melih Tuzlacı 4 Nisan 2010 tarihinde Wuppertal’da yapılacak finalde yarışmaya hak kazandılar.

Yarışma ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan IGMG İrşat Başkanı Ahmed Özden şunları söyledi: “Her yıl yapageldiğimiz Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın bölgelerarası elemelerini Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun ki tamamlamış bulunuyoruz. Bu yıl bölgelerarası elemeleri Türkiye’den sağladığımız Kur’an okuma mütehassısı sayılan değerli jüri nezaretinde gerçekleştirdik. Bölgelerarası elemeler adeta final havasında geçti. 4 ayrı noktada yapılan yarışmalar Berlin hariç, salonlarda oldu ve yarışmalara cemaatimizin katılımı takdire değerdi. Yarışmacı yavrularımız başta olmak üzere, onları yetiştiren anne-baba ve hocalarına, cemiyet başkanları ve idareci kardeşlerimize namütenahi teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?