banner39

Noel Baba'ya da Ergenekon gözaltısı

Ergenekon operasyonu kapsamında Noel Baba Barış Konseyi Başkanı da gözaltına alındı.

Arşiv 22.02.2008, 18:05 22.02.2008, 18:11
Noel Baba'ya da Ergenekon gözaltısı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ümraniye'de ele geçirilen patlayıcılara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut, Antalya'da gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, soruşturmaya ilişkin olarak İstanbul'dan gelen bir polis ekibi, Antalya Emniyet Müdürlüğünden bir başka ekiple birlikte sabah erken saatlerde Muammer Karabulut'u evine giderek, gözaltına aldı.

Evde yapılan aramada bulunan Karabulut'un dizüstü bilgisayarıyla CD'leri ve bazı belgelerin torbalara doldurularak, incelenmek üzere İstanbul'a götürüldüğü belirtildi.

KERİNÇSİZ VE ERENEROL DA ÜYE

Noel Baba Barış Konseyi 14 Haziran 2005 tarihinde Antalya'da kurulmuş bir kuruluştur.

Ergenekon operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Avukat Kerim Keriçsiz ve Türk-Ortodoks Kilisesinin Basın sözcüsü Sevgi Erenerol da Noel Baba Barış Konseyi'nin üyeleri arasında yer alıyor.

SABAH SAATLERİNDE DE 8 KİŞİ GÖZALTINDA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Gürses, Doç. Dr. Ümit Sayın ve gazeteci Vedat Yenerer'in de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlıların sorgusu sürüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?