banner39

Numan Kurtulmuş'tan İHH'ya geçmiş olsun ziyareti

SP lideri Kurtulmuş, bugün İsrail askerlerinin katliamına maruz kalan İHH'ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Arşiv 31.05.2010, 17:31 31.05.2010, 17:31
Numan Kurtulmuş'tan İHH'ya geçmiş olsun ziyareti

 Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, gemileri İsrail askerleri tarafından saldırıya uğrayan İHH İnsani Yardım Vakfı'na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Fatih'te bulunan İHH genel merkezine Numan Kurtulmuş, İHH Genel Başkan Vekili Yavuz Dede'ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Dede ile bir süre basına kapalı görüşen Kurtulmuş, daha sonra konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

İsrail'in bu saldırı ile hukuk kurallarını çiğnediğine dikkat çeken Kurtulmuş, "İsrail, Mavi Marmara gemisi başta olmak üzere gemilere çıkmış, gemiler İsrail limanlarına götürülmüştür. Karşılaştığımız bu mesele insanlık adına sözün bittiği söylenecek sözün olmadığı bir noktadır. İsrail bütün hukuk kurallarını çiğneyerek gerçekten böylesine büyük bir saldırganlığı ortaya koymuştur. İsrail'in 1967'den beri uluslar arası alandaki en büyük gücü sanıldığı gibi askeri gücü, teknolojik gücü değildir. İsrail'in en büyük gücü yaptığı saldırganlığın yanına kar kalmasıdır. Bunu önleyebilecek uluslararası bir gücün ortaya çıkamamasıdır. Bütün dünyadaki özgürlükten hukuktan yana olan devletlerin devletlerini İsrail karşısında seslerini yükseltmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?