NYT'de İstanbul için tam sayfa tanıtım

New York Times gazetesi, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a tam sayfa ayırdı.

NYT'de İstanbul için tam sayfa tanıtım


ABD'de yayımlanan New York Times (NYT) gazetesi gezi ekinde 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'a tam sayfa ayırdı.

Jennifer Conlin tarafından kaleme alınan "36 Saatte İstanbul" başlıklı yazıda, İstanbul'da bir hafta sonunda 36 saatte nerelerin gezilebileceği anlatıldı.

Yazıda, İstanbul'un bir yanda camileri ve kiliseleri, bir yanda en gözde kafelerinde çalınan müziklerle hem Avrupa hem de Asya kıtasını kucaklayan tek kent olduğu belirtildi.

İstanbul'un binlerce yıl öncesine ait ve iyi bilinen tarihi yerlerinin yanı sıra çok fazla bilinmeyen son derece modern mekanlarının da olduğunu kaydeden gazetede, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması nedeniyle bu modern yerlerin uluslararası ilginin daha çok odağı olmaya başladığı ifade edildi.

Yıl boyunca yerli sanatçıların hem tarihi hem de modern mekanlarda gösteriler vereceklerini yazan gazete, İstanbul'un görsel olarak dünyanın insanları en fazla harekete geçiren şehirlerinden biri olduğunu vurguladı.

Yazıda, bir Cuma akşam üstü saat 5'ten Pazar günü öğlen saatlerine kadar saat saat İstanbul'da gezilecek ve yapılacak şeyler hakkında bilgi verildi.

İstiklal Caddesinde yapılacak bir yürüyüşle cadde boyunca sıralanan kafeler, butikler, lokantalar, pastaneler ve sanat galerilerinin gezilebileceği belirtilen yazıda, Boğaz manzaralı ve sanat eserlerinin sergilendiği kafelerde lezzetli Türk yemeklerinin yenebileceği, gece en gözde kulüplerde en çağdaş müziklerin dinlenebileceği, Boğaz turuna çıkılabileceği kaydedildi.

İstanbul'un mekanlarıyla ilgili detaylı bilgiler içeren yazıda, İstanbul-New York Türk Havayolları bilet fiyatları ve İstanbul'da otellerde konaklama fiyatları hakkında da bilgi verildi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2010, 23:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35