banner39

O. Öcalan: PKK'nın içinde Ergenekon var

Osman Öcalan, Ergenekon'un elinin PKK'nın içine kadar uzandığını söyledi.

Arşiv 09.06.2010, 16:27 09.06.2010, 17:55
O. Öcalan: PKK'nın içinde Ergenekon var

 

PKK'dan ayrılarak Kuzey Irak'ta yaşayan Osman Öcalan, PKK kadroları içinde Ergenekon'un elinin olduğunu söyledi. Örgütün üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun Ergenekoncu olduğunu ileri süren Öcalan'ın, "Cezaevinde PKK liderleri açlık grevi yapmıştı. Mustafa Karasu'nun durumu kötüleşince devlet istekleri yerine getirdi.

Cezasından 3 yıl önce tahliye oldu. Mehmet Şener öldürülünce, Karasu PKK'nın içinde ilerledi. Kendisinin sosyalist olduğunu söylüyor. Ama sosyalist biri değil. O PKK'nın içinde Alevilerin temsilciliğini yapıyor." dediği öğrenildi.

Erbil yakınlarındaki evinde 'Avestakurd' isimli internet sitesinin sorularını cevaplayan Osman Öcalan'ın, İmralı cezaevinde bulunan ağabeyi Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının da bir Ergenekon projesi olduğunu savunduğu kaydedildi. Ağabeyinin yıllarca PKK'nın menfaati için devletin adamlarını kullandığını belirten Osman Öcalan'ın, "Kendisi, 'devletin bizim aramıza gönderdiği kişileri tasfiye etmeyelim, onları kullanalım' derdi. Öcalan, devletin adamlarını PKK içinde kullandı. Ancak onları tasfiye etmek isteyince, devlet onu tasfiye etti. Öcalan'ın Kenya'da yakalanması, İmralı'ya getirilmesi bir Ergenekon projesidir." sözlerine yer verildi.

"KARASU, ALEVİ DEDESİ GİBİ DOLAŞIYOR"

PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun 'Ergenekon'un adamı' olduğunu söylediği belirtilen Öcalan, ilginç iddialarda bulundu. Karasu'nun devlet tarafından korunduğunu savunan Öcalan'ın sözleri şöyle aktarıldı: "Abdullah Öcalan'ın kendisi de PKK kadroları içinde Ergenekon'un elinin olduğunu söylüyor. Pîlot Necatî, Ağrılı Abdurrahman gibileri vardı. Halen PKK içinde olanlar var. Cezaevinde PKK liderleri açlık grevi yapmıştı. Mustafa Karasu'nun durumu kötüleşince devlet istekleri yerine getirdi. Cezasından 3 yıl önce tahliye oldu. Görülüyor ki devlet onu öne çıkardı. Hayri Durmuş, Kemal Pîr, Mazlum Dogan ve Ali Çiçek gibi isimler, önemli savaşçılar hayatlarını kaybederken, Karasu öne çıktı. Mehmet Şener öldürülünce, Karasu PKK'nın içinde ilerledi. Karasu, PKK'nın içinde Alevilerin temsilciliğini yapıyor. Ben şahidim, bir keresinde bazı arkadaşlar Kerbela'ya gitmişti, Karasu'ya kırmızı, yeşil kumaşlar getirdiler. Karasu, ne zaman bir Alevi görse, o kumaştan bir parça kesip ona verirdi. Karasu, PKK'nın içinde bir Alevi dedesi gibidir. Karasu bir vatanseverden ziyade, Alevi dedesi gibi dolaşır."

Kaynak: Cihan


 

banner53
Yorumlar (1)
necati 11 yıl önce
sizin örgütünüz çorba gibi. içinde herkesin parmagı var ve kimin kime hizmet ettiği belli değil.
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?