O profesyonel bir provokatör

Göztepe'de cami yapılması tartışmaları esnasında slogan atan Arslan, Ermeni Konferansı'nı protesto eden grup içinde de yer almış.

O profesyonel bir provokatör

Polisin araştırması hain saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan'ın farklı eylemlerde de provokasyon yapan bir isim olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Göztepe'de cami yapılması tartışmaları esnasında slogan atan Arslan sonra ortadan kayboluyor.  Göztepe Parkı'nda aralarında ressam Bedri Baykam ile deprem profesörü Ahmet Ercan'ın da bulunduğu yaklaşık 500 kişiden oluşan çevreci grup 2 Aralık 2005 tarihinde  "yeşil alanlara cami de okul da istemiyoruz" diyerek protesto gösterisi yaptı. Eylemin sonlarına doğru göstericilerin yanına gelen yaklaşık 10 kişilik bir grup "Cami yapımı engellenemez" diye pankart açıp tekbir getirerek slogan atmaya başladı. Bunun üzerine toplulukta itiş kakış başladı. Polis iki grubun arasına girerek kavgaya karışan 5 kişiyi gözaltına aldı.

Ermeni Konferansını da protesto etmiş

Arslan ayrıca, Gazi Üniversitesi'ndeki Ermeni Konferansı'nı protesto eden grubun içinde yer almış. vukat Alparslan Arslan'ın Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu sürüyor. Soruşturma ilerledikçe Avukat Arslan'ın daha önce karıştığı olaylar da açığa çıkmaya başladı. Avukat Arslan, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan bombalı saldırı da da yer almış. Polis, Arslan'ın gazeteye bomba atanlardan biri olduğunu tespit etti. Soruşturmada ayrıca, Arslan'ın Ankara'da Ermeni Konferansı'nı protesto ettiği de belirlendi. Arslan, Gazi Üniversitesi'ndeki Ermeni Konferansı'nı protesto eden grubun içinde yer almış. Arslan'ın Emniyet'te pazartesi gününe kadar sorgulanacağı belirtiliyor. Cumhuriyet gazetesinin binasına 5 ve 11 mayısta saldırılar düzenlenmişti. Düzenlenen üç saldırıda da binaya el bombası atılmış ve patlamayan el bombası polis ekipleri tarafından imha edilmişti.

"Ağabeyimin ülkücü, Hizbullah ile bağlantısı yok"
 
Alparslan Arslan'ın kız kardeşi Ayşe Arslan, ''ağabeyimin Hizbullah bağlantısı olduğu haberleri tamamen asılsızdır'' dedi. Ayşe Arslan, ‘Alparslan Aslan'ın herkesten daha fazla vatanına ve milletine bağlı olduğunu, yaşanan olaya inanamadıklarını' söyledi. Ayşe Arslan, ''Bazı gazetelerde ağabeyimin Hizbulllah bağlantısı olduğu haberleri var. Bunlar tamamen asılsızdır ve bu haberler bizi çok üzüyor. Ağabeyim dindar ve ülkücüdür, asla radikal biri değildir. Ağabeyim kesinlikle kötü biri değildir'' diye konuştu. Alparslan Arslan'ın annesi ile kardeşlerine sakinleştirici iğneler yapıldığı öğrenildi. Anne Arslan, basın mensuplarının görüşme taleplerini kabul etmiyor. Alparslan Arslan'ın ilköğretim müfettişi babası İdris Alparslan olayın ardından dün Ankara'ya gitmişti.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER