banner39

Obama, Gazze'de statüko kabul edilemez

Gazze'ye "daha iyi bir yaklaşım" çağrısı yapan Obama, Filistin'e 400 milyon dolar yardım sözü verdi.

Arşiv 09.06.2010, 23:38 10.06.2010, 01:25
Obama, Gazze'de statüko kabul edilemez


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
ABD Başkanı Barack Obama, Washington'da Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'la görüştü. Beyaz Saray'da gerçekleşen görüşmenin ardından konuşan Obama, İsrail ablukası altındaki Gazze'ye "daha iyi bir yaklaşım" çağrısı yaptı. Obama, Ortadoğu'daki durumun "sürdürülemez" bölgedeki statükonun ise "kabul edilemez" olduğunu vurguladı. Obama ayrıca Filistin'e 400 milyon dolar yardım sözü verdi.

ABD Başkanı Barack Obama, İsrail ile Filistin arasındaki görüşmelere ilişkin ise taraflarında görüşmelere bağlılıklarını göstermeleri halinde bir ilerleme kaydedileceğini belirtti ve tarih olarak da gelecek ayı gösterdi. Obama, ABD yönetimi olarak da barış sürecini tıkanıklıktan çıkarmak için tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ise İsrail'in ablukayı kaldırması gerektiğini ifade etti ve yardım kararından dolayı Obama'ya teşekkür etti.
 
 

Yorumlar (1)
memocan 12 yıl önce
yardim edecegine pic evladini adam et simartigin evladini unutma o evladin yarin senide yok eder cunku o evladin pictir.senin verdigin yardim helal degilki kabul edilsin bir tarafta yardim et bir taraftanda oldurt iki yuzlu serefsiz katil devlet
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?