Obama: Gelecek yıl zirve için Türkiye'deyiz

ABD Başkanı Obama, Girişimcilik zirvesinin seneye Türkiye'de yapılacağını açıkladı.

Obama: Gelecek yıl zirve için Türkiye'deyizABD Başkanı Barack Obama, bir sonraki Girişimcilik Zirvesinin gelecek yıl Türkiye'de düzenleneceğini açıkladı. 

Obama, Washington'da düzenlenen Girişimcilik Zirvesinde yaptığı konuşmada, bu hafta Washington'daki etkinlikler, yakın dönemde de dünya genelinde düzenlenecek bölgesel konferanslarla birlikte girişimcilik konusunda yeni bir çağın ilk kıvılcımlarını ortaya attıklarını söyledi. Başkan Obama, "Ve bu gece, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sonraki Girişimcilik Zirvesine gelecek yıl Türkiye'de ev sahipliği yapmayı kabul ettiğini açıklamaktan memnuniyet duyuyorum. Başbakan Erdoğan'a, Türk halkına ve Türkiye'deki özel sektör liderlerine, bu hafta ortaya attığımız ivmenin sürdürülmesine yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 

Bu arada, Başkan Obama, konuşmasından önce zirveye katılan Türk heyetinden Deulcom International CEO'su Baybars Altuntaş'ı kabul etti. Altuntaş, görüşmede, Başbakan Erdoğan'ın zirvenin gelecek yıl Türkiye'de yapılmasına dair teklifini içeren mektubunu Obama'ya sunduğu öğrenildi.  

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 09:33
banner53
YORUM EKLE

banner39