banner39

Obama, İKT'ye Reşid Hüseyin'e atadı

ABD Başkanı Obama, İKT temsilciliğine Raşid Hüseyin'i atadı.

Arşiv 13.02.2010, 23:50 14.02.2010, 11:05
Obama, İKT'ye Reşid Hüseyin'e atadı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

ABD Başkanı Barack Obama, avukat Raşid Hüseyin'i İslam Konferansı Teşkilatına (İKT) temsilcisi olarak atadı.

Obama, avukat Raşid Hüseyin'i atadığını Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen ''ABD-İslam Dünyası Forumu''nda yayımlanan bir video kaydıyla duyurdu.

Obama, bu vesileyle ayrıca İslam dünyasıyla ortaklıklarını güçlendirmek istediğini de iletti ve Beyaz Saray ekibinde birlikte çalıştığı deneyimli bir avukat olan Raşid Hüseyin'i temsilcisi olarak atamaktan gurur duyduğunu söyledi. Obama, Mısır'ın başkenti Kahire'de 4 Haziranda yaptığı konuşmada, ABD ile İslam dünyası arasındaki ilişkilerde ''yeni bir başlangıç'' çağrısından bulunmuş, böylece kendisinden önceki başkan George Bush'un izlediği siyasete son vermişti.

Raşid Hüseyin Kimdir?

Beyaz Saray'da hukuk danışmanlığı yapan Raşid Hüseyin, Ulusal güvenlik, medya, bilim ve teknoloji gibi konular üzerinde duruyor.

Hüseyin, Başkan Barack Obama'nın Haziran 2009 tarihinde Kahire'de Müslümanlarla Amerika arasında yeni bir başlangıç yapılması çağrısında bulunmasının ardından Beyaz Saray Ulusal Güvenlik yetkilileriyle bu alanda çalışmalarda bulundu.

Daha önce Amerika Adalet Bakanlığı'nda avukatlık yapan Hüseyin, Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu'nda da ulusal güvenlik konularına baktı.

Yale Hukuk Fakültesi mezunu olan Hüseyin Yale Hukuk Dergisinin Editörüydü. Mezuniyetten sonra Hüseyin Amerika Temyiz Mahkemesi'nde çalıştı. Harvard Üniversitesinde Arap ve İslam Etütleri ve Kamu Yönetimi alanlarında master yapan Hüseyin Hindistan asıllı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?