Obama yatırımcıları koruma sözü verdi

ABD Başkanı Obama, kendileri için hala istihdamı artırmanın öncelikli bir konu olduğunu söyledi.

Obama yatırımcıları koruma sözü verdi


ABD Başkanı Barack Obama, Walt Street Borsası'ndaki keskin düşüşten sonra yatırımcıları koruma sözü verdi.

Başkan Obama Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada, New York Borsasının dün yaşadığı büyük dalgalanmanın nedenini aydınlatmak için soruşturma başlattıklarını kaydederek, piyasaları denetleyen kurumların şu anda bu konuyu yakından takip ettiklerini belirtti.

Açıklanan son verilere göre, ABD'de tarım dışı istihdamın nisan ayında, beklentilerin üzerinde artmasını "çok cesaret verici" bulan Obama, bunu ekonomik politikaların etkinliği açısından olumlu bir işaret olarak değerlendirdi.

"Bugün çok cesaret verici haberler aldığımızı söylemekten çok memnunum" diyen Obama, kendileri için hala istihdamı artırmanın öncelikli bir konu olduğunu söyledi.

Avro Bölgesindeki krize ilişkin değerlendirmelerde bulunan Obama, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüştüğünü ve Avro Bölgesini sarsan krize karşı güçlü bir önlem almanın gerekliliği konusunda hemfikir olduklarını söyledi.

Obama, bu kritik dönemde ABD'nin Avrupalı politikacılar ve Uluslararası Para Fonu (IMF) ile işbirliği yapmayı sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : AA

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 20:27
banner53
YORUM EKLE

banner39