banner39

Obama'dan 'Aleyküm Selam'

ABD başkanı, Suudi Kralı'nın selamına "Aleykümselam" karşılığını verdi.

Arşiv 03.04.2009, 09:54 03.04.2009, 12:27
Obama'dan 'Aleyküm Selam'

G-2 Zirvesi için Londra'da Dünya liderlerinin katıldığı toplantı sırasında yaşanan ilginç diyaloglar damga vurdu.

Televizyon kameralarının da tespit ettiği görüntülerin en dikkat çekeni ise ABD Başkanı Barak Hüseyin Obama'nın Sudi Arabistan Kralı Abdullah'ı selamına karşı verdiği 'Aleyküm selam' cevabı oldu.

ABD Başkanı Obama, Sudi Arabistan Kralı Abdullah'a karşılaştıklarında ilginç bir selamlama yaşandı.

Kral, ABD'nin yeni başkanını 'Selamun aleykum' diyerek, selamladı. Obama'da hafifçe eğilerek, yüzündeki sempatik tavırlarlarla Kral'ın selamına 'Aleyküm selam' diyerek, cevap verdi.

Obama'nın bu İslami yöndeki selamlamaya İslami öğelere göre selam vermesi dikkatleri çekti. Obama'nın Kral Abdullah'ı İslami usullere göre selamlaması Müslümanlara olan sempatisini de gözler önüne sermiş oldu.

ABD Başkanı Barak Obama'nın kendisi Kenyalı. Ancak, Barak Hüseyin Obama'nın Müslüman olup olmadığı yönündeki tartışmalar ise sürüyor.

Kaynak: Yeni Şafak

banner53
Yorumlar (2)
abdullah 12 yıl önce
Napolyon da müslüman olmus imaji vererek Misir i almis..
Ders almayacak miyiz!!!???
oku 12 yıl önce
ABD'nin İslam coğrafyasındaki kötü imajını kurtarmak için adı Ahmet, Mehmet... olan nice insanlar görev alacak, bir de bakacağızki ABD'yi biz yanlış tanımışız. Aslında çok sempatik ve iyi niyetli insanlar...(!) Bu senaryonun versiyonlarını çoğaltmak mümkün. Yılan bir delikten bir kez ısırır.
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?