banner39

Obama'dan Suudi Kralına reverans!

Obama'nın Suudi Kralı ile tokalaşırken adeta iki büklüm hale gelmesi, görüntüyü tv'lerde izleyen Amerikalıları kızdırdı.

Arşiv 04.04.2009, 11:43 04.04.2009, 13:37
Obama'dan Suudi Kralına reverans!

Dünya lideri konumundaki Başkan Obama'nın Suudi Kralı Abdullah ile tokalaşırken fazla eğilip adeta iki büklüm olması ABD'de tepkilere yolaçtı.

Gizli bir Müslüman olduğu iddia edilen Obama'nın kendisine 'Selamün Aleyküm' diyen Kral'a 'Aleyküm Selam' diye karşılık vermesi de dikkat çekti.

Muhafazakar TV yorumcusu Ellis, "Özgür dünyanın lideri, insan haklarını ayaklar altına alan diktatör karşısında eğilir mi?" dedi.

Muhafazakar sitelerde, "Bir liderin başka ülke lideri önünde eğilmesi diplomaside onun gücünü kabul ettiği anlamına gelir. Bu nedenle hiçbir ABD Başkanı, İngiltere Kraliçesi'nin önünde eğilmez. Suudi Kralı'nın önünde eğilmek utanç verici" ifadesi yer aldı.

Kaynak: Gazete Vatan

banner53
Yorumlar (2)
ÖzGÜR 12 yıl önce
kriz fena vurdu, çaresiz ve parasız kaldılar. suud'dan da para bekliyorlar
serkan 12 yıl önce
Obama büyük bir umutla karşılandı dünyaca. Ortaya çıktığından beri "Değişim" gibi kilit bir söylemle süregelen klasik amerikan politikasından hoşnut olmayan halkının ve dünyanın sempatisini çekti. Fakat bu söylemler kurduğu kabinesindeki klasik Amerikan politikasını yansıtanlardan oluşturmasıyla çelişiyordu. Son olarak 11 eylül -ki abd derin devletinin yaptığı kesin sadece yüksek sesle kimse dillendir(e)miyor- soruşturmalarını geçiştirmesiyle islam dünyasının "gerçek entellektüelleri" gözünde notunu almıştır= 0 (sıfır) . Kendisi Amerikan derin devletinin piyasaya sürdüğü masum siyahların maskesini takmış emperyalist bir Anglo-Saksondur!
Son olarak Suudi kralının önünde eğilmek gibi bir davranışa kalkışması aslında ABD politikasının fiziki İşgalden sonraki adımı olan "Güvenlerini Kazan ve Kullan" politikasının yansımasıdır.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?