banner39

Obama'ya karşı darbe çağrısı

"Obama'yı ABD'yi Marksist bir devlete dönüştürmekle" suçlayan ve askeri bir darbenin gerektiğini ima eden yazı büyük tepki topladı.

Arşiv 02.10.2009, 08:11 02.10.2009, 08:11
Obama'ya karşı darbe çağrısı


Beyaz Saray'da eski başkanlardan Lyndon B. Johnson'a danışmanlık yapan Amerikalı yazar John L. Perry "Sahtekarlar ve Yalancılar" başlıklı köşesinde kamuoyunu, ABD başkanı Barack Obama'ya karşı askeri darbenin çözüm olabileceğini düşünmeye çağırmıştı.

Perry 29 Eylül tarihli yazısında, "Obama'nın ABD'yi giderek Marksist bir devlete dönüştüren radikal değişim hareketinin ABD'de askeri bir darbeye davetiye çıkardığı" yorumunda bulunarak okurlara "daha iyi alternatif varsa bulun" çağrısında bulunmuştu. ABD'de hiç darbe yapılmamasının "hiç yapılmayacağı" anlamına gelmediğini savunan yazar, olası bir askeri darbenin son derece "sivil" bir yöntemle yapılacağını da iddia etmişti.

Okurlardan gelen şikayetler üzerine yazıyı hemen kaldıran dergi, "Newsmax, anayasal prensiplere sadık ve demokratik kurumları baltalayacak her türlü imaya karşıdır" açıklaması yaptı. Muhafazakar dergi, Perry'nin sadece bir blog yazarı olduğunu ve dergiyle profesyonel bir ilişkisinin bulunmadığını iddia etti. Ancak derginin yazarlar bölümünde Perry için "düzenli yazar" ibaresi bulunması dikkat çekiyor. Perry'nin tartışma yaratan makalesi halen blog sayfalarında yayınlanmaya devam ediyor.

John L. Perry'nin yazısı şöyle:

"Obama'nın ABD'yi hızlanan şekilde Marksist bir devlete dönüştüren radikal gündemi askeri bir müdahaleye davetiye çıkarıyor. Darbe ideal bir seçenek değil, ancak Obama'nın radikal fikirleri kabul edilemez veya değiştirilemez. Sizce darbe düşünülemeyecek bir şey mi? O zaman Obama sorununa şiddet içermeyen bir çözüm düşünün. Ama omuz silkip bunu daha sonra düşüneceğinizi söylemeyin. Kimse kişisel sorumluluk almadığı için bu ülke bu batağa saplandı".

Kaynak: Hürriyet

 

banner53
Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?