banner39

Obama'ya verilen Nobel ödülünün arkasındaki isim belli oldu

Obama'ya verilen tartışmalı Nobel ödülünün mimarı Beyaz Saray sekreteri Mary Miller çıktı.

Arşiv 13.12.2009, 11:33 13.12.2009, 11:34
Obama'ya verilen Nobel ödülünün arkasındaki isim belli oldu

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Başkanı Obama'nın bile inanamadığı Nobel Barış Ödülü'nü Beyaz Saray Sekreteri Miller'ın organize ettiği ortaya çıktı. Miller, daha önce Irak işgalinde kullanılan helikopterler üreten Honeywell hisselerine yatıran T. Rowe Price Finansal Komite Üyeliğini yaparak, kendisine Beyaz Saray Sekreteri olma yolunda önemli bir adım attı.

Akşam gazetesinin ABD basınına dayandırdığı habere göre T. Rowe Price Finansal Şirket, Beyaz Saray'ın anonsunun ardından; Obama'nın Miller'ı seçmesinden gurur duyduklarını duyuran bir açıklama yaparak, 'Mary Miller'ın dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin yatırımlarını harika biçimde değerlendirdiğini' bildirdi. Miller'in Beyaz Saray Sekreteri olmadan önce görev yaptığı T. Rowe Price Nobel Vakfı gelirlerini yöneten bi borsa şirketi olarak ticaret hayatına devam ediyor.

Nobel gelirlerinin iki silah şirketi hisselerine yatırıldığı haberi, üç yıl önce dünya basınında 'skandal' olarak yer almıştı.

banner53
Yorumlar (2)
memocan 12 yıl önce
obamaya utan diyecegim ama adamdan utanacak yuz yok cunku adam siyah bir insan utandiginda kizarir ama beyaz olsa fark edilirdi adam siyah farkedemezsin .nobel odululnun sahibide katil oldugu icin odul yerini bulmustur insanim diyen hic kimsenin bu odulu almamasi lazim.daha once alanlardanda gercekten insanlik geni varsa sayet iade etsinler gercek sahiplerine versinler
ahmet 12 yıl önce
beyaz sarayın politikalarında ve dünyanın gidişatında küresel sermaye(şirketler) şuan etkin ve belirleyici rol oynuyor.sırf biz müslümanlar, bir türlü mümin olmayı başaramadığımız için ,dünyada etkinler.
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?