banner15

Öcalan İmralı'da kalıyor, 8 mahkum yanına gidiyor

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Abdullah Öcalan'ın başka bir cezaevine naklinin düşünülmediğini, İmralı'daki mahkum sayısını 9'a çıkaracaklarını söyledi

Öcalan İmralı'da kalıyor, 8 mahkum yanına gidiyor


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, MHP Hatay Milletvekili Turan Çirkin'in, Öcalan'ın F tipi cezaevine nakledilip nakledilmeyeceği yönündeki sorusunu yanıtladı. Ergin, İmralı Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun F tipi yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumları gibi yüksek güvenlikli kurum olduğunu belirterek, "Kamu güvenliği dikkate alınarak Öcalan'ın F tipi yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumuna nakli düşünülmemektedir" dedi. Öcalan'ın yanına yeni mahkumların getirileceğini açıklayan Ergin, şunları söyledi:

İMRALI'YA DİLEKÇE İLE GİDİLEBİLİR 

"İmralı Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda yapılan ek inşaatla kapasitenin 9 kişi olması planlanıyor. Söz konusu Ceza İnfaz Kurum'nda 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 9'uncu maddesinin 2'inci fıkrasında sayılan suçlardan hükümlü olanların barındırılması düşünülmektedir." Ergin, şu ana kadar bakanlıklarına İmralı'ya nakil için dilekçe veren mahkum kayıt istatistiği tutulmadığını açıkladı.

Yol haritasını haftaya Eruh'ta açıklayacak

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın hazırladığı ifade edilen 'yol haritası' yetişmesi halinde 15 Ağustos'ta Eruh'ta açıklanacak. Öcalan 'yol haritasını' bugün yapacağı görüşme ile avukatlarına iletecek. Avukatlar yetiştirmeleri halinde, söz konusu haritayı DTP'li Eruh Belediyesi'nin 15 Ağustos'ta düzenleyeceği 1. Eruh-Çırav Doğa ve Kültür Sanat Festivali'nde açıklayacak. Harita, bu tarihe yetişmemesi durumunda avukatlar tarafından daha sonra düzenlenecek basın toplantısıyla duyurulacak.

Kaynak: Star Gazete

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 08:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35