banner39

Öcalan, KCK'ya üye olan siyasetçilere kızgın

Öcalan'ın, KCK operasyonu nedeniyle tutuklanan belediye başkanlarına kızdığı öne sürüldü.

Arşiv 01.01.2010, 15:32 01.01.2010, 15:32
Öcalan, KCK'ya üye olan siyasetçilere kızgın


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Abdullah Öcalan, Barış ve Demokrasi Partili (BDP) belediye başkanlarının KCK yapılanmasının içerisinde olmasına sinirlendi.

Avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşme notları PKK'ya yakın internet sitelerinde yayınlanan Öcalan, KCK'nın illegal bir yapılanma olduğunu vurguladı. KCK'nın başının Kandil olduğunu belirten Öcalan, yapının içerisindeki belediye başkanlarına kızgınlığını şöyle ifade ediyor:

"KCK'nin bir sürü yerde örgütlenmeleri vardır, Türkiye içinde de yapılanmaları vardır. KCK ile legal siyaset ayrıdır. Belediye başkanlarının, siyasetçilerin bu oluşumun üyesi olmamaları gerekir. Seçilmişler, KCK'nın Türkiye'de yasal olmadığını bilir, buna göre davranmalılar." Öcalan, KCK soruşturması kapsamında belediye başkanlarının tutuklanmasını da 'provokasyon' olarak değerlendirdi.

BDP yöneticilerine talimatların yer aldığı görüşme notlarında Öcalan, BDP'ye "Sadece Kürtlerin değil Türkiye'nin partisi ol" diyor. Öcalan ayrıca, "feminist, çevreci ve dürüst Alevileri partiye dahil" edilmesini istiyor. Siyasal örgütlüğün yükseltilmesini isteyen Öcalan, 2010 yılında demokratik mücadele verilmesini gerektiğini kaydediyor.

 


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?