Öcalan, 'Kürt' bile demeyen Kılıçdaroğlu'nu övdü

Öcalan, yaptığı kurultay konuşmasında Kürt kelimesini bile ağzına almayan Kılıçdaroğlu, Öcalan tarafından beğenildi.

Öcalan, 'Kürt' bile demeyen Kılıçdaroğlu'nu övdü

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Abdullah Öcalan, CHP Genel Başkanlığı'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini olumlu karşıladı. İmralı'da avukatları ile yaptığı görüşmenin perde arkası avukatları tarafından PKK'ya yakın internet sitesinde yayınlandı.

Bugün'ün haberine göre Öcalan, Kılıçdaroğlu'nun seçilmesine destek verirken "Kılıçdaroğlu bir yenilik getirebilir, Kemalizmin demokratik güncellenmesi sağlanabilir. Buna bir ihtiyaç olduğunu daha önce de belirtmiştim. Önemli buluyorum" diye konuştu. Öcalan, Başbakan Erdoğan'a sorunu çözmesi çağrısında bulunarak, "Hükümet'e Başbakan'a söylüyorum, bu barajı düşürmeyerek birkaç fazla milletvekili çıkarmakla neyi halledeceksiniz. Bu sorunu halletmezseniz zaten üç ay sonra gidersiniz. Ayaklarının altındaki toprak kayıyor. ışte görüyorsunuz Kılıçdaroğlu geliyor. Başbakan'a diyorum ki sen çözmezsen Kılıçdaroğlu çözecek" dedi.

ONLARIN İŞİ BU ZATEN

Öcalan, sorunun çözülmesi için Kandil'le görüşülmesi gerektiğini vurgulayarak, "İçişleri Bakanı isterse bu diyalog kanallarını yaratabilir. Kaldı ki kendileri bir Kamu Güvenliği Müsteşarlığı kuruyorlar. Bu müsteşarlık üzerinden harekete geçebilirler. Bu güvenlik müsteşarlığı Hükümet cephesinden güvenlik şartıyla ilgili müzakereleri koordine edebilir. Onların işi bu zaten" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 12:20
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nafile Yaptiklariniz
Nafile Yaptiklariniz - 11 yıl Önce

Kilicdaroglu kaliteli bir Muhalefet cizgisine kavusturabilse CHP´yi, Atamizda rahat uyuyabilseydi, nerdeeee, degisen birsey yok CHP´de, mümkün degil cünkü CHP´nin olmasi gibi hareket etmesine izin vermiyorlar, bundan dolayi Türkiye Sayin Erdoganin ve Ekibinin gayretleri ile Düzlüge cikacak insallah.

banner39