Öcalan: Türkiye iki merkeze bölünmeli

PKK'nın imralıdaki elebaşısı Abdullah Öcalan, Türkiye'yi tehdit ederek, ülkenin iki merkeze bölünmesi gerektiğini söyledi.

Öcalan: Türkiye iki merkeze bölünmeli

Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla terör örgütüne mesaj vermeyi sürdürüyor. Öcalan'ın avukatları aracılığıyla İmralı'dan yaptığı açıklamalar PKK'nın medya organlarında yayınlandı.

Öcalan TSK'nın terör örgütüne yönelik operasyonlarını artırdığı günlerde haddini aşan söylemlerine devam etti.

Kürt sorunun çözümü için Türkiye'nin biri İstanbul'da diğeri Diyarbakır'da olmak üzere "iki merkeze bölünmesi" gerektiğini savunan terörist Öcalan avukatlarına "Demokratik Cumhuriyet'in böyle sağlanabileceğini söyledi. Öcalan, Türkiye'ye yönelik tehditlerde de bulunarak, aksi halde Kürtlerin Diyarbakır'da kendi merkezlerini kuracaklarını iddia etti.

"Irak Kürtleri özerkliğine kavuştu" ifadesini kullanan terörist Öcalan, bu oluşumun biraz daha genişlemesi halinde PJAK ile Suriye ve Irak'taki güçlerle birlikte 100 bin kişilik bir ordu elde edileceğini savunarak nifak tohumlarını ekmeyi sürdürdü. Bölücü mesajlarını avukatlarına ileten terörist başı ayrıca bahar aylarında PKK'nın saldırılarını artıracağı imasında bulunarak "Bundan ben sorumlu değilim" dedi.

DTP'Yİ SUÇLADI

Terörist Öcalan avukatları aracılığıyla hakkında kapatılma davası açılan DTP'yi de eleştirdi.

DTP kapatılırsa Kürtlerin siyaseti dağda yapacaklarını öne süren Öcalan DTP'li milletvekillerini de acemice davranmakla suçladı.

Kaynak: Vatan

 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2007, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyhan Yılmaz
Seyhan Yılmaz - 11 yıl Önce

İran'ı Sunni - Şii diye kışkıtıp savaşa sürüklediler.
Pakistan yine aynı durumda. Kendi çıkarları için ülkelerdeki yaşayan insaları sen beyazsın sen siyahsın, sen kırmızı giyiyorun, sen yeşil giyiyorsun diye birbirlerine düşürüp ülkede huzur bırakmıyorlar. Sonra da kendi basınların da bu ülke üçüncü dünya ülkesi burada huzursuzluk var diyip. Huzur getirmek için ülkeyi işgal altına alıyorlar.
Türkiye'de Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i, Arnavut'u, Laz'ı hepsi huzur için de ayrım yapılmadan yaşıyor. Bazı cahiller ABD'nin oyununa gelip toprak istiyorlar.
Üstünde yaşadığımız toprak hepimizin. Bizler ne Türk, ne de Kürt ne de başka bir köken ayrımı yapmadan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyız.
Anlatabilir miyiz bunu acaba İmralı da yatana!!!

mehmet
mehmet - 11 yıl Önce

apoyu ikiye bölelim hemde tam ortadan.

SIRADAKİ HABER