banner15

Öcalan yol haritasını yetiştiremedi

Abdullah Öcalan'ın, Kürt sorununun çözümüne ilşikin yol haritasının, 19 Ağustos'a sarktığı belirtildi.

Öcalan yol haritasını yetiştiremedi

PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ın, avukatları aracılığıyla 15 Ağustos'ta açıklayacağı ifade edilen Kürt sorununun çözümüne ilşikin yol haritasının, 19 Ağustos Çarşamba gününe sarktığı belirtildi.

Güneş, gazetecilere Gemlik'te yaptığı açıklamada, yarın kamuoyu ile paylaşılacağı açıklanan Öcalan'ın yol haritasının yatişmediğini belirtti.

Öcalan'ın avukatı, "Yol haritasının yazımını bitiremediğini söyledi. Henüz yazmamış ve bir iki güne bitirebilir. Yarın bir açıklama olmayacak" derken, gazetecilerin, 'Bir sonraki görüşme 15 Ağustos Çarşamba günü. Yol haritası o güne yetişir mi?' sorusuna Güneş, "Olabilir, muhtemeldir' yanıtını verdi.

Abdullah Öcalan'ın Kürt sorunu için yol haritası önereceği beklentisi ile Gemlik'te olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, gazetecilerin de yoğun ilgili görüldü.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 20:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
M. Aydemir
M. Aydemir - 10 yıl Önce

Berber kellige ilac bulsa kendi basina sürerdi. Bütün kitapci dükkanlarinda haritalar satiliyor. Bütün yollar o haritalarda cizilmis. Bir tutuklu yeni haritami cizecekti. Hem her harita googlede daha rahat bulunuyor.

banner39

banner36

banner37

banner35