Öcalan'ın koruması ROJ TV'nin ortağı çıktı

İmralı'da tutuklu bulunan Öcalan'ın korumasının ROJ TV'nin sahibi olduğu ortaya çıktı.

Öcalan'ın koruması ROJ TV'nin ortağı çıktı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Danimarka'da Berlingske Tidende gazetesi ROJ TV ile PKK arasındaki bağlantıları birer birer ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Önceki günlerde ROJ TV üst düzey yöneticilerinin PKK elebaşlarıyla çekilmiş fotoğraflarını yayınlayan gazete bugün de, bir dönem Abdullah Öcalan'ın korumalığını yapan İbrahim Ayaz'ın ROJ TV'nin ortaklarından biri olduğunu ortaya çıkardı.

2004 yılından bu yana Danimarka'dan aldığı lisansla yayınlarına devam eden ROJ TV her geçen gün biraz daha köşeye sıkışıyor. Berlingske Tidende gazetesi bugün ROJ TV'nin yüzde 20'sinin Abdullah Öcalan'ın korumasına ait olduğunu yazdı. Söz konusu kişi Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasına kadar geçen süre boyunca en yakınında bulunan isimlerden biri olan İbrahim Ayaz. Berlingske gazetesi Ayaz'ın 2008 yılında ROJ TV'nin yönetim kuruluna da girdiğini kaydetti.

Ayaz'ın PKK için sıradan bir isim olmadığının altını çizen gazete, İsveç pasaportu bulunan İbrahim Ayaz'ın 1998 yılında Abdullah Öcalan'a katıldığını ve uzun süre yakın korumalığını yaptığını yazdı. Gazete 51 yaşındaki İbrahim Ayaz ile ilgili oldukça kapsamlı bir haber yayınladı. Buna göre, Ayaz, 1980 yılında Mardin Midyat ilçesinden İsveç'e göç etmiş ve daha sonra Öcalan'ın Avrupa'da saklandığı dönemlerde sürekli yakınında bulunmuş. İtalya'nın başkenti Roma'da saklandığı zaman ise aynı evde kalmışlar ve Öcalan'ın aşçılığını da Ayaz yapmış.


 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2010, 14:15
banner53
YORUM EKLE

banner39