banner39

ODTÜ ve Hacattepe'ye baraka üniversite demişlerdi

Hüseyin Çelik 17 yeni üniversite kurulmasına ilişkin yapılan eliştiriler için " ODTÜ ve Hacettepe kurulduğu zaman, Ankara ve İstanbul üniversitelerinin o zamanki yöneticileri, 'Bunlar baraka üniversitesidir' demiştir" yorumunda bulundu

Arşiv 10.04.2007, 14:36 10.04.2007, 14:36
ODTÜ ve Hacattepe'ye baraka üniversite demişlerdi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 17 ilde yeni üniversite kurulmasına karşı çıkanların bulunduğunu belirterek, "Türkiye'de gelişim ve değişime yıllar yılı direnmeyi marifet kabul eden bir zihniyet var. Bunlar Türkiye'nin önünde engel teşkil ediyor." dedi.

Hak-İş tarafından Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında düzenlenen 'Mesleki Eğitim, Mesleki Yeterlilikler ve Ray Teknolojisi Uluslararası Sempozyumu' Karaelmas Üniversitesi Karabük Teknik Eğitim Fakültesi'nde başladı.

Bakan Çelik burada yaptığı konuşmada, bazı insanların değişimlere karşı 'müzmin muhalif' olduklarını söyledi. Çelik, 17 yeni üniversite açılmasına ilişkin yasa tasarısını hatırlatarak, Mayıs içerisinde bu kanunun çıkmasını umut ettiğini dile getirdi. Yeni üniversiteler kurulmasını istemeyenlerin bulunduğunu belirten Çelik, sözlerine şöyle devam etti: "ODTÜ ve Hacettepe kurulduğu zaman, Ankara ve İstanbul üniversitelerinin o zamanki yöneticileri, 'Bunlar baraka üniversitesidir' demiştir.

ODTÜ ve Hacettepe şimdi Türkiye'nin medarı iftiharı üniversiteleri değil mi?" Bakan Çelik, 1957'de eski Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri'nin Erzurum'da Atatürk Üniversitesi'ni kurmasına da tepki gösterildiğini vurgulayarak, "Atatürk Üniversitesi bugün Erzurum'un medarı iftiharıdır." diye konuştu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?