banner39

Öğrenci katliamında polis suçlanıyor

Amerika'da bir okulda cinnet geçiren Güney Koreli öğrenciye polisin geç müdahale etmesi ülkede tartışma çıkmasına neden oldu.

Arşiv 18.04.2007, 08:58 18.04.2007, 08:59
Öğrenci katliamında polis suçlanıyor

Virginia Teknoloji Üniversitesi'ndeki silahlı saldırıya müdahalede geciken polise ağır suçlamalarda bulunuldu. Özellikle polise, "Bu kadar öğrenci ölürken neden polis yetişemedi?" sorusu yöneltildi.

ABD Virginia Teknoloji Üniversitesi'nde 32 öğrencinin katledildiği silahlı saldırıya müdahalede geciken polise ağır suçlamalarda bulunuldu. Özellikle, "Bu kadar öğrenci ölürken neden polis yetişemedi?" sorusu yöneltildi. Bu arada, saldırıyı düzenleyen Güney Kore asıllı Cho Seung-Hui adlı öğrencinin odasında, eyleminin gerekçelerini yazdığı uzun bir mektup bulundu.

MEKTUP BIRAKMIŞ

ABC televizyonunun haberinde, Cho Seung-Hui'nin mektubunda "zengin çocuklarına" ve "ahlaksızlığa" karşı isyan ettiği şeklinde ifadelerin yer aldığı belirtildi. Katilin, mektubunda "şarlatanlar" şeklinde ifadeler kullanarak, "Bunu yapmaya beni siz zorladınız" şeklinde yazdığı kaydedildi.

Haberde ayrıca, yetkililerin, Cho Seung-Hui'nin sırt çantasında 9 milimetre çapında Glock marka tabanca satın alındığının belgelendiği 13 mart tarihli bir kasa fişi ile mermi ve iki bıçak buldukları, Cho Seung-Hui'nin ayrıca 22 kalibrelik bir tabanca daha satın aldığı belirtildi. Polisin her iki tabancayı da olay yerinde bulduğu kaydedildi.

BUSH: KEDERLİ BİR GÜN

Öte yandan, Üniversitede düzenlenen anma törenine katılan ABD Başkanı George Bush yaptığı konuşmada, "Virginia Teknoloji Üniversitesi için bir yas günüdür ve tüm ulusumuz için kederli bir gündür" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?