banner15

Öğrenciler polisi böyle kandırdı-FOTO

Ankara'da Başbakanlık'a yürümek isteyen öğrenciler ilginç bir yöntemle amaçlarına ulaştı.

Öğrenciler polisi böyle kandırdı-FOTO

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dün Bakanlar Kurulu kararıyla öğrenci harçlarının yüzde 8'de kalmasına karar verilmesi üzerine öğrenci hareketlerinden yeni tepki geldi. Öğrenciler tepkilerini Başbakanlık'ın önünde dile getirmek istediler. Ancak polisin buna izin vermeyeceğini bilen öğrenciler çok ilginç bir yönteme başvurdular.

Önce üzerinde "Teşekkürler Başbakanım" yazan pankartlar taşıyan öğrenciler polis engelini aştıktan sonra gerçek amaçlarını dile getirdiler.

Polis barikatını geçen öğrenciler bu kez "Teşekkür de yok, pazarlık da yok" "öğrenci harçlarına hayır" yazan pankartları açtılar.

İşte öğrencilerin polisi atlatarak dertlerini anlattığı o an:

Ankara'da Harçları Protesto Eylemleri

Ankara'da Harçları Protesto Eylemleri

YÜZDE 300 ZAM BAŞBAKANDAN DÖNDÜ

YÖK temmuz ayında, normal bölümler için harçlara yüzde 8 zam önermiş, dersleri akşam yapılan ve paralı olan "ikinci öğretim" için de yüzde 300'ü bulan oranlarda zam teklif etmişti. Ancak Başbakan Erdoğan zamları çok bulmuş konuyu Bakanlar Kurulu'nda tatlıya bağlamıştı.Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2009, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat sezgin
murat sezgin - 10 yıl Önce

Fotoda görünenler 'öğrenci hareketi' falan değil. Bunlar öğrenci kılıklı eş...dır.
Fotoda görülenlerin çoğu Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nün muhtelif fakültelerinde kayıtlı bulunmaktadırlar. Bu yıl A.Ü Cebeci Kampüsünde müslüman öğrencilere iki defa saldırı yapmışlardır. Tek başına bir müslüman öğrenciyi İletişim Fakültesi kütüphanesinde 20 kişiyle linç etmeye kalkmışlar, öğrenciyi çeşitli yerlerinden yaralamışlardır. İletişim Fakültesi İdaresi ise bu TKP ve Öğrenci Kolektif'li saldırganları ideolojik yakınlıklarından dolayı korumaktadırlar. Saldırıya uğrayan müslüman öğrenciye 1 ay uzaklaştırma cezası verilmiş; bu saldırganlar hakkında ise SORUŞTURMA BİLE AÇILMAMIŞTIR. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı (TKP'li olarak bilinir) Funda Başaran Özdemir ve Dekan Haluk Geray (Birgün Gazetesinin yazarlarındandır) mağdur öğrenciyi dinlemeyi bile reddetmişlerdir.

Okulda linç girişiminde bulunan bu fotodaki şahıslar ve suçu örtbas ederek suçluları koruyan İletişim Fakültesi idaresi suçludur. Savcılara ve kamuoyuna duyurulur.

banner39

banner36

banner37

banner35