banner39

Ögrencilerden Demirel'e protesto

OMÜ'nde bir programa katılan Süleyman Demirel, öğrenciler tarafından 'Faşist' diye protesto edildi.

Arşiv 28.05.2008, 14:12 28.05.2008, 16:39
Ögrencilerden Demirel'e protesto


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i protesto eden 5'i öğrenci 6 kişi gözaltına alındı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)'nin düzenlenlediği 'Türkiye ve Dünya' konulu söyleşiye davetli olarak gelen 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, söyleşi için kürsüye çıkıp davetlileri selamladığı sırada bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. 'Faşist Demirel' diye bağıran öğrencilere güvenlik güçleri müdahale etti. Yaka paça salondan alınan öğrenciler, çevik kuvvete ait polis otosuna götürüldü.

"Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek" diye bağıran Ezgi Ö., Özgür F.C., Berk L., Taner Ç. ve Engin Y. isimli öğrenciler araca binmemek için direndi. Çevik kuvvet ekipleri tarafından araca bindirilen öğrenciler, tepkilerini aracın içinde de sürdürdü. Bu sırada Halil M. isimli bir kişi, polis otosunun camına yaklaşarak protestocu öğrencilere saldırarak küfürler yağdırdı. Emniyet güçleri, bu kişiyi de gözaltına alarak Atakum Polis Merkezi'ne götürdü.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (1)
muzaffer 13 yıl önce
Helal olsun, bir Türk genci olarak arkadaşlarımın yaptıklarından gurur duydum. sonuna kadar destekçisiyim böyle eylemlerin. Demirel Türkiyeye hiçbir katkı yapmamıştır! gitsin İsrail istihbaratına anlatsın derdini.
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?