banner39

Öğretmenlere: Başarılı olmak zorsa istifa edin

Öğretmenlerden yüzde yüz başarı isteye Iğdır Valisi Karahisarlı, "Zorsa istifa edin başka kuruma geçin' dedi.

Arşiv 01.10.2009, 21:49 02.10.2009, 07:02
Öğretmenlere: Başarılı olmak zorsa istifa edin

İlk ve orta öğretim okulu müdürleriyle yaptığı toplantıda 'yüzde 100' başarı isteyen Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, başarısız olanların yerlerinin değişeceğini belirtti ve 'başarılı olmak zorsa istifa edin başka kuruma geçin' dedi.

Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, şehir merkezindeki ilköğretim ve orta öğretim okulu müdürleri ile toplantı yaptı.

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu toplantı salonunda geçekleşen toplantıda konuşan Karahisarlı, okul müdürlerinden her ay meslekleri ile ilgili bir kitap okumaları gerektiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılında yapılacak denetimlerde eksik görülen okullarda gereken işlemlerin yapılacağını söyledi.

Yapılacak haftalık denetlemelerde, performans düşüklüğü görülen okul müdürü ve öğretmenler için uyarılarda bulunan Karahisarlı, ''Performansı düşük olan idareci ve öğretmenin yerini değiştireceğiz. Başarılı olmak size zor geliyorsa istifa edin başka kurma geçin.

Çocuklarımızın çok iyi yetişmesi gerekiyor. Herkes mazeretlerin arkasına sığınmasın başarıyı yakalasın. Mutluluk başarıyla yakalanır. Çünkü topluma faydalı olmak mutluluk getirir. Alan değil veren insanlar yetiştirmeliyiz. O zaman toplum gelişir ülke kalkınır. Okulları yetkililer sık sık ziyaret edecek ve eksikleri tespit edecek. Eğitimde yüzde 100 başarı istiyorum'' şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Selahattin Şimşek ise Iğdır'da derslik sıkıntılarının kalmadığını belirterek, okul müdürlerinin keyfi uygulamalardan kaçınmaları gerektiğini söyledi.

Sınıf tekrarı konusuna da değinen Şimşek, ''Sınıf tekrarı ülke ekonomisine zarar verir. Bir lisemizde 70 sınıf tekrarı var. Bunun için soruşturma açtım. başarısızlığın sebebi öğretmen mi yoksa öğrenci mi araştırıyoruz. Bu çocukları kazanmalıyız'' diye konuştu.

Toplantıda okul müdürleri de okullarının sıkıntılarını ve eksiklerini anlattılar.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?