banner39

Öğretmenleri sınav derdinden kurtaracak program

Bir lise öğrencisi'nin öğretmenler için hazırladığı 'AUA 0.3' isimli program, dünya birincisi seçildi.

Arşiv 24.05.2008, 15:27 24.05.2008, 15:27
Öğretmenleri sınav derdinden kurtaracak program


Uğur Atılgan'ın hazırladığı, AUA 0.3 programı öğretmenler ve öğrenciler için veri tabanı oluşturuyor.  Malatya Özel Rahime Batu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Uğur Atılgan, teknolojiyi öğretmenlerin emrine verecek bir proje hazırladı.

Uluslararası Bilişim Kültürü Oluşturma Proje Yarışması'nda dünya birincisi olan program, öğretmenlerin, sınavlarda branşıyla ilgili soruları hazırlayıp niteliklerine göre bir veri tabanı oluşturmalarını sağlıyor. Öğretmenler, gerektiğinde arşivden soru ve bilgi çağırabilecek, test, deneme sınavı ve ders slaytı olarak bilgileri kullanabilecek. 'AUA 0.3' ismi verilen programdan öğrenciler de yararlanabilecek.

Uğur Atılgan, program hakkında şunları anlatıyor: "Öğretmenlerimizin işlerini kolaylaştıran programın beğeniyle karşılanması bizde projeyi daha da geliştirmek için heyecan uyandırdı. Ayrıca bir olimpiyatçı olarak projeyi ben de kullandım." Fizik öğretmeni Adnan Avşar, programı kendisinin de kullandığını ifade ederken, istenen nitelikteki soruları seçme konusunda pratik bir çalışma olduğunu kaydetti. Rahime Batu İlköğretim Okulu öğrencileri Ahmet Atılgan ve Cihat Karagöz Gümüş de güneş pili çalışmasıyla Uluslararası Fen ve Mühendislik Proje Yarışması'nda dünya ikincisi olmuştu.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?