Okmeydanı'nı savaş alanına çevirdiler

Okmeydanı'da, çevreye ve otobüse molotof kokteyli atan grup, havai fişeklerle birçok işyerine zarar verdi.

Okmeydanı'nı savaş alanına çevirdiler


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 

İstanbul Okmeydanı'nda bir kişinin intihara teşebbüs etmesi üzerine olay yerinde çok sayıda vatandaş toplandı. Taşkınlık yapmak isteyen grubu dağıtmak için polis havaya ateş etti. Polisin havaya ateş etmesini bahane eden bir grup, olaydan 1 saat sonra caddeye çıkarak bir belediye otobüsünü taşa tuttu. Çevreye ve otobüse molotof kokteyli atan grup, havai fişeklerle birçok işyerine zarar verdi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Okmeydanı'nda bir kişi evinin penceresinden atlamak istedi. İntihara teşebbüs eden vatandaşı kurtarmak için olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada bir grup genç taşkınlık yaptı. Polis ekipleri grubu dağıtmak için havaya ateş etti. Bunu bahane eden yaklaşık 40 kişi, olaydan 1 saat sonra yüzlerini maske ile kapatarak caddeye çıktı. Terör örgütü lehine slogan atan grup, duraktan yolcu alan belediye otobüsünü taşa tuttu.

Grup, daha sonra ellerindeki molotof kokteyllerini ateşleyerek rastgele atmaya başladı. Ara sokaklara dağılan grup, buradan da havai fişek atarak çevreye zarar verdi. Seyhan Caddesi üzerine barikat kurup, barikatı ateşe veren grup dağıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri grubun yaktığı ateşi söndürdü. Polis ise güvenlik önlemi alarak yeni bir eylemi önlemeye çalıştı.

Grubun aniden ortaya çıkarak çevreye zarar vermesi vatandaşları isyan ettirdi. Mahallede yaşanan benzeri olaylardan bıktıklarını söyleyen vatandaşlar, polisin olaydan önce önlem almamasına tepki gösterdi.

 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010, 07:40
banner53
YORUM EKLE

banner39