banner15

Öksüz ve Yetimleri Hediyelerle Sevindirdiler

Çukurova Kaymakamı, 548 yetim ve öksüz çocuğu isteklerini yerine getirmek için tek tek ziyaret etti.

Öksüz ve Yetimleri Hediyelerle Sevindirdiler

Adana'nın Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, ilçede belirlenen 548 yetim ve öksüz çocuğu isteklerini yerine getirmek için tek tek ziyaret etti.

Çocuklara "Eğer annen veya baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin ve ondan almasını istediğin şey ne olurdu?"diye soran Erguvan, bu sayede onların hayallerini öğrenmeye çalıştı.

Öğrencilerden gelen istekler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla satın alındı. Yetim ve öksüz çocukları evlerinde ziyaret eden Kaymakam Erguvan, öğrencilere hayalini kurdukları bilgisayar, bisiklet ve giysi gibi eşyaları armağan etti. Ama bazı çocukların isteklerini karşılamak diğerlerinin gibi kolay olmadı. Çünkü bazı çocuklar, "anne-baba sevgisi" istediklerini iletti. Bu durum karşısında duygulandığını söyleyen Kaymakam Erguvan, çocukların isteklerini şöyle aktardı: "Birbirinden ilginç istekle karşılaştık. Bazı çocuklar sinemaya gitmek istemiş. İlçemizdeki sinema salonlarının sahipleriyle görüşerek çocuklarımızı sinemaya götürdük. Bir çocuk, babası için cüzdan istemiş. Bilgisayar, bisiklet, oyun takımı, MP3, çanta, saat, forma, PlayStation, fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu, akülü araba, genç odası, kıyafet gibi istekleri yerine getirdik."

ALACAKLARINI SANMIYORDUM

Çocukların yüzlerindeki mutluluğun değerinin hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini vurgulayan Erguvan, "Onların mutluluğu için ne yapsak az. Çocuklarımızın bu hayallerini gerçekleştirmek için yaklaşık 100 bin lira harcadık. " diye konuştu.

Bisiklet hayali gerçek olan çocuklardan Berat Ö.(8), "Annem ve babam olmadığı için hiç bisikletim olmayacağını düşünüyordum. Kaymakam amcamız isteğimi sorduğunda hiç düşünmeden bisiklet demiştim. Alacaklarını sanmıyordum. Bir gün kapımız çaldığında görevlilerin bisikleti getirdiğini gördüm. Hayalim gerçek oldu." dedi. Futbolu çok sevdiğini anlatan Erdi G.(10) ise okulda top oynarken arkadaşlarının hep formalarla maçlara çıktığını belirterek, "Ben onlara bakarak imreniyordum. Sonra kaymakamlıktan gelen görevliler ne istediğimi sordu. Ben de forma istedim. Birkaç gün sonra forma ve ayakkabıyı getirdiler." diye konuştu.

 

Kaynak: ZAMAN

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2009, 03:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35